ŚWIĘTOWALI IMIENINY ANDRZEJA, DALEJ NIE POJADĄ – SKUTECZNE DZIAŁANIA SZCZECIŃSKIEJ „DROGÓWKI”

Osoba kierująca pojazdem pod wpływem alkoholu jest poważnym zagrożeniem na drodze. Nieważne czy wsiadając za kierownicę zamierzamy odbyć krótką podróż, czy pokonać setki kilometrów, kierujący musi być w pełni skoncentrowany i zdolny do odpowiedniej reakcji, a alkohol zaburza tę sprawność. W niedzielę, podczas porannych działań „Trzeźwość”, policjanci ze Szczecina zatrzymali aż 6 osób, które wsiadły za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”.

Choć większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę jak duże zagrożenie stwarza amator mocnych trunków za kierownicą, policjanci nadal mają do czynienia z kierującymi, którzy lekceważą przepisy w tym zakresie. W społeczeństwie wciąż funkcjonują mity co do ilości alkoholu jaką można wypić poprzedniego wieczoru, by następnego dnia wsiąść za kółko.

W sobotni poranek w ramach działań „Trzeźwość” szczecińscy policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących w różnych dzielnicach miasta. Aż w sześciu przypadkach wynik badania wykazał, że kierujący znajdował się pod wpływem działania alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący, u którego urządzenie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę. Pamiętajmy, że osobie pod wpływem alkoholu w znacznym stopniu pogarsza się ostrość widzenia i ocena odległości, następuje także opóźnienie czasu reakcji, obniżenie koncentracji i błędna ocena własnych możliwości. Miejmy świadomość, że nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu na drodze a nie tylko dla siebie samego. Piłeś? Nie jedź! – Jedziesz? Nie pij!

ZKS KMP

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News