TRZY MIESIĄCE ARESZTU DLA SPRAWCÓW KRADZIEŻY ROZBÓJNICZEJ

Kryminalni z „czwórki” w ciągu kilku godzin od zgłoszenia zatrzymali dwóch mężczyzn pod zarzutem dokonania kradzieży rozbójniczej. Funkcjonariusze odzyskali także utracony telefon komórkowy. Decyzją sądu podejrzani zostali aresztowani.
Do zdarzenia doszło w weekend, późnym wieczorem. Dwóch sprawców ukradło telefon komórkowy przypadkowo napotkanemu mężczyźnie i by utrzymać się w jego posiadaniu, dodatkowo dokonali jego pobicia.

Rozwiązaniem tej sprawy natychmiast zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Szczecin-Nad Odrą. W wyniku intensywnie prowadzonych czynności policjanci wytypowali sprawców, a następnie ustalili miejsce ich pobytu, gdzie dokonali ich zatrzymania. W toku dalszych czynności, policjanci odzyskali również skradziony telefon komórkowy.

Kryminalni ustalili również, że 46-latek oraz 29-latek mają na swoim koncie kradzież urządzenia elektronicznego, do której doszło kilka dnia wcześniej, w jednym ze sklepów na terenie Szczecina.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży rozbójniczej oraz kradzieży, a starszy z nich dodatkowo zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

st. asp. Marcin Rusin/ZKS KMP

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News