„POLICJANCI ODNALEŹLI ZAGINIONEGO GRZYBIARZA”

Policjanci z jednostki w Wałczu odnaleźli zaginionego 63 letniego grzybiarza. Mężczyzna całkowicie stracił orientację w lesie i spędził w nim noc. Teraz jest pod opieką lekarzy.
Po godzinie 12.00 wałeccy policjanci odnaleźli zaginionego 63 letniego grzybiarza. Mężczyzna wczoraj około godziny 12.00 wyszedł z domu do lasu na grzyby i do chwili odnalezienia nie było z zaginionym żadnego kontaktu. O zaginięciu 63 latka dzisiaj rano policjantów powiadomiła rodzina. Mężczyzna noc spędził w lesie, nie miał też przy sobie telefonu komórkowego.

Zaginiony całkowicie stracił orientację w lesie, gdyż odnaleziony został w zupełnie innym kierunku od miejsca zamieszkania. Wychodzącego z lasu od strony miejscowości Ostrowiec zaginionego grzybiarza zauważyli policjanci, którym zaopiekowali się, a następnie przekazali służbom medycznym. 63 letni mężczyzna przebywa pod opieką lekarzy.

W poszukiwaniach grzybiarza brały udział dwa zastępy straży OSP Witankowo i OSP Szwecja.

Policjanci przypominają:

– Wychodząc do lasu zabierajmy ze sobą telefon komórkowy. Pamiętajmy aby bateria w telefonie była naładowana.

– Przydaje się również latarka, która w momencie zagubienia w lesie może okazać się bardzo pomocna

– Starajmy nie wybierać się do lasu w pojedynkę. Jeśli jednak zdarzy się, że idziemy sami na grzybobranie, nasi bliscy powinni wiedzieć, gdzie się znajdujemy. Podajmy im też przybliżony czas powrotu.

– Zabierzmy ze sobą elementy odblaskowe oraz jedzenie i picie.

– Jeśli nie znamy terenu, nie oddalajmy się zbyt daleko od swoich pojazdów, stacji czy przystanków kolejowych, autobusowych.

– Wybierajmy wczesną porę dnia na wędrówkę po lesie, nie po zmierzchu. Okres jesieni to czas, kiedy w nocy temperatura jest niska i może być zagrożeniem dla naszego życia lub zdrowia.

– Jeśli zabłądzimy w lesie nie zwlekając zaalarmujmy Policję, starajmy się też dojść do najbliższej drogi, wtedy jest większa szansa na odnalezienie.

Pamiętając o tych wskazówkach możemy uniknąć wielu zagrożeń czyhających na nas w lesie i bez zakłóceń korzystać z uroków przyrody.