Świnoujście – Są jeszcze miejsca w szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych

Fot. UM Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz i naczelnik Wydziału Edukacji UM Świnoujście Edyta Tomaszek poinformowali dziś na konferencji prasowej o wynikach rekrutacji absolwentów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Są jeszcze miejsca w szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych

W pierwszym terminie rekrutacji do szkół pierwszego wyboru przyjęto w sumie 701 absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów, z czego 531 to mieszkańcy Świnoujścia.

Pozostali pochodzą z ościennych gmin. Nadal wolne są jeszcze 172 miejsca we wszystkich szkołach z wyjątkiem Liceum Ogólnokształcącego im Mieszka I. – Wszyscy absolwenci świnoujskich szkół podstawowych i gimnazjów mają zabezpieczone miejsce w szkołach – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

Rekrutacji do poszczególnych szkół dokonywały komisje rekrutacyjne złożone z nauczycieli danej placówki.

Do największego świnoujskiej Liceum Ogólnokształcącego im Mieszka I Oddziałami Integracyjnymi przyjęto 212 absolwentów (175 ze Świnoujścia i 37 spoza naszego miasta).Nie dostało się jedynie 13 osób z najsłabszymi wynikami. W Liceum Ogólnokształcącym LOGOS nie przyjęto 34 absolwentów, a w Liceum Ogólnokształcącym STSG – 2. W sumie w pierwszym terminie do szkoły pierwszego wyboru nie dostało się 49 osób.

– Do 12 sierpnia trwa rekrutacja uzupełniająca – mówi Edyta Tomaszek, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Świnoujście. – Na absolwentów czekają jeszcze 172 wolne miejsca w Zespole Szkół Morskich, Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki, STSG, WZDZ, ZCKZiU oraz szkole technicznej AKS.

W LO im Mieszka I od nowego roku szkolnego będzie 7 klas pierwszych (dotąd były 4). Same klasy też będą trochę liczniejsze. Dotąd miały po 26-27 uczniów. Teraz – 32. Podjęcie decyzji i zwiększeniu klas i ich liczebności było jednak konieczne, aby zaspokoić oczekiwania absolwentów.

– Szkoły są jednak dobrze przygotowane, nie będzie lekcji w systemie dwuzmianowym – mówi Janusz Żmurkiewicz, Prezydent Świnoujścia.

BIK UM Świnoujście

Related posts

Świnoujście. Alert pogodowy dla Świnoujścia

Świnoujście. Deszczowy poranek w Świnoujściu – Plaża i promenada – Video

Świnoujście. Najszybsze rozwijające się miasto w Europie