Wandale zniszczyli nową wieżę ratowników. Rano, gdy ratownicy przyszli na plażę musieli ściągać z magazynu i zamontować starą wieżę, żeby móc czuwać na bezpieczeństwem plażowiczów. Zaledwie kilka godzin wisiało także deptaka na wydmach kilkadziesiąt plakatów „Plaża bez peta”.

Wandale wyrwali drabinkę i zniszczyli wsporniki w wieżyczce. Drabinkę ratownicy znaleźli w wodzie, po pozostałych elementach nie ma śladu. Zniszczona wieżyczka na kilka godzin wyłączyła część kąpieliska ze strzeżonego odcinka.

– To nowe wieżyczki… Tak się ich cieszyliśmy, że ładne i praktyczne… Przykre, że wciąż jeszcze są ludzie, którzy zamiast szanować to, co mam nam wszystkim służyć, woli zniszczyć, wyżyć się – mówi Anna Kryszan, dyrektor OSiR Wyspiarza, administratora plaży: – Ręce opadają… Tak łatwo niektórym przychodzi niszczyć, to, co innym ma pomagać i służyć.

Wieżyczka ratowników to nie wszystko, co tylko w ten weekend zniszczyli wandale. Świnoujskie kąpielisko przyłączyło się do akcji „Plaża bez peta”. W piątek kilkadziesiąt plakatów projektu wybitnego twórcy plakatu Pana Andrzeja Pągowskiego zostało rozwieszonych wzdłuż deptaka na wydmie. Wisiały zaledwie kilka godzin. Ktoś pozrywał wszystkie, co do jednego…

Anna Kryszan

Dyrektor OSiR „Wyspiarz