Startuje akcja edukacyjna „Lato z Baltic Pipe”

Już 3 lipca w Płotach odbędzie się pierwszy z cyklu pikników edukacyjnych dla dzieci „Lato z Baltic Pipe”, którego organizatorem jest GAZ-SYSTEM. Celem pikników będzie przybliżenie wiedzy na temat projektu Baltic Pipe – gazowego połączenia biegnącego z Szelfu Norweskiego do Polski wraz z rozbudową polskiego systemu przesyłowego.

Tematyczne pikniki poświęcone projektowi Baltic Pipe odbędą się w ok. 20 gminach na terenie województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Akcja jest skierowana do dzieci biorących udział w półkoloniach i zajęciach edukacyjnych, odbywających się w ośrodkach lokalnych podczas wakacji. W trakcie pikniku dzieci obejrzą animację multimedialną o tym, skąd bierze się i do czego służy gaz ziemny, jak jest przesyłany po Polsce, a także jak ważne dla GAZ-SYSTEM jest bezpieczeństwo przesyłu.

Uczestnicy zagrają w koło fortuny oraz wykażą się zdolnościami inżynierskimi, budując z klocków sieć przesyłową. Na dzieci czekają także liczne konkursy plastyczne i niezwykle interesujące doświadczenia naukowe. Wszyscy, którzy wezmą udział w pikniku, będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w fotobudce, która będzie dostępna przez cały czas trwania wydarzenia. Wstęp na pikniki jest bezpłatny!

Poprzez zabawę GAZ-SYSTEM chce zaprezentować najmłodszym mieszkańcom gmin, przez które będzie przebiegała inwestycja, informacje na temat Baltic Pipe. Projekt, którego celem jest stworzenie nowego korytarza dostaw gazu do Polski i na rynek europejski, realizowany jest wspólnie przez operatora systemu przesyłowego gazu w Polsce GAZ-SYSTEM i jego duński odpowiednik – firmę ENERGINET.

Wszystkie dzieci zainteresowane poszerzeniem wiedzy na temat gazu ziemnego oraz projektu Baltic Pipe serdecznie zapraszamy na pikniki. Najbliższe odbędą się:

w gminie Płoty na Skwerze Kubusia Puchatka przy ul. T. Kościuszki 7 (3 lipca 2019 r., godz. 11:00 -15:00, woj. Zachodniopomorskie);
w Gminnym Centrum Kultury w Dolicach przy ul. Wiejskiej 4 (4 lipca 2019 r., godz. 12:00 -16:00, woj. Zachodniopomorskie);
w Strzeleckim Ośrodku Kultury w Strzelcach Krajeńskich, ul. Wojska Polskiego 7 (5 lipca 2019 r., godz. 10:00 -14:00, woj. Zachodniopomorskie);
na Rynku Miejskim w Skwierzynie (6 lipca 2019 r., godz. 16:00 -20:00, woj. Lubuskie).

Więcej informacji na temat Baltic Pipe znajduje się na stronach: www.baltic-pipe.eu i www.gaz-system.pl