XXI FESTIWAL – ŚWINOUJSKIE WIECZORY ORGANOWE

KONCERT Z GALERII MISTRZÓW – NIE TYLKO ORGANY

W kolejny koncertowy piątek (28.06.) przy organach kościoła pw. Chrystusa Króla zasiądzie Jarosław CIECIERSKI – znany już świnoujskiej publiczności organista, klawesynista, kompozytor i aranżer, absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopina w klasie organów prof. A. Chorosińskiego. Występuje na wielu festiwalach organowych jako solista i kameralista w Polsce i Europie. W swoim dorobku muzycznym ma także wykonania utworów organowych z orkiestrą symfoniczną oraz nagrania radiowe. Nauczyciel dyplomowany w Szk. Muz. I i II stopnia w Olsztynie – prowadzi klasę organów i improwizacji organowej.. Od 1999 r. dyrektor artystyczny Festiwalu OLSZTYŃSKIE KONCERTY ORGANOWE, jednego z ważniejszych festiwali w regionie.

Oprócz dźwięków zabytkowych organów słuchać będziemy śpiewu świetnego MIEJSKIEGO DZIEWCZĘCEGO CHÓRU LOGOS. Powstał przy Społecznym Liceum Fundacji LOGOS w Świnoujściu w 1998r. Od 2004 roku jest zespołem miejskim, a opiekę nad chórem przejął Miejski Dom Kultury w Świnoujściu. Chór LOGOS pracuje pod kierunkiem założycielki Elżbiety Naklickiej i Krzysztofa Naklickiego. Zespół koncertuje uświetniając miejskie imprezy, uczestniczy też w konkursach i festiwalach. Od 2000 roku Chór LOGOS co roku zdobywa najwyższe nagrody na Ogólnopolskich i Międzynarodowych Konkursach Chórów m.in. w ub. roku chór także otrzymał nagrodę Grand Prix i wiele innych nagród. Koncertował m.in.w ramach Balkan Folk w Kiten – Bułgaria (2011r.) oraz w Calelli – Hiszpania (2012r.) Dużym wsparciem w pracy z chórem jest współpraca z Krzysztofem Naklickim akordeonistą i kompozytorem.

Dyrygentką chóru jest Elżbieta NAKLICKA, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku Wydziału Wychowania Muzycznego i Rytmiki w klasie dyrygowania prof. Zbigniewa Bruny. Ukończyła też mistrzowskie studia podyplomowe w zakresie emisji głosu pod kierunkiem prof. Jadwigi Załęskiej-Tritt.. Prowadzi ożywioną działalność pedagogiczną tworząc i prowadząc dziecięce i młodzieżowe zespoły wokalne i chóry, które zdobywają nagrody na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.

W programie utwory kompozytorów; St. MONIUSZKI, A. GUILMANT’a,
J. ALAINA. P. F. BOELY’a, J. CIECIERSKIEGO, T. STOKES’a,
B. GRAHAMA i R. LOVLANDG’a, D. WEISS’a i B. THIELE.

Organizatorzy Festiwalu serdecznie zapraszają, początek koncertu godz. 19-ta.
Bilety w cenie 20,-zł do nabycia w kawiarni „SONATA” (vis a vis) kościoła lub przy kościele przed koncertem.

Foto arch.TPS