ADAPTACJA ZAWODOWA POLICJANTÓW

Adaptację zawodową na terenie województwa zachodniopomorskiego rozpoczęło dzisiaj 104 policjantów. Funkcjonariusze, którzy niedawno ukończyli szkolenie podstawowe, będą pełnić służbę patrolową pod okiem doświadczonych policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie.

Adaptacja zawodowa policjantów trwać będzie do 4 lipca 2019 roku. Weźmie w niej udział 104 mundurowych, którzy niedawno rozpoczęli służbę w Policji. Są wśród nich funkcjonariusze z województwa zachodniopomorskiego oraz z Wielkopolski.

Po zakończeniu 2 – dniowego szkolenia, policjanci adaptacji zawodowej już w środę rozpoczną pełnienie służb patrolowych na terenie naszego regionu. Policyjnych adeptów spotkać będzie można na ulicach Goleniowa, Gryfic, Gryfina, Kamienia Pomorskiego, Kołobrzegu, Koszalina, Myśliborza, Pyrzyc, Stargardu, Szczecina, Świnoujścia i Wałcza, a także podczas zabezpieczeń imprez masowych odbywających się na terenie naszego województwa.

W trakcie adaptacji zawodowej młodszych stażem policjantów, wspierać będą funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie.

asp. A.Bierbasz-Krawczyk