18 maja 2018 r. o godzinie 15.00 na Stadionie Miejskim w Świnoujściu odbędzie się po raz drugi Otwarty Miting Lekkoatletyczny „ Wyspiarza”, zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz” Świnoujście.

Są to zawody rangi klasy pierwszej, które umożliwiają zawodnikom uzyskanie minimum kwalifikacyjnego do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz do Mistrzostw Polski Juniorów. W zawodach wystartuje wielu aktualnych medalistów Mistrzostw Polski.

Między innymi gościć będziemy: Oliwię Sarnecką ( MKL Szczecin) – Mistrzynię Polski w biegach przełajowych na dystansie 3000 m juniorek w Olszynie, Mistrzynię Polski w Halowych Mistrzostwach Polski na dystansie 1000 m w Toruniu, Aleksandrę Kwiecień ( MKS „ Hermes” Gryfino) – Halową Mistrzynię Polski w trójskoku, srebrną medalistkę Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w trójskoku, Julitę Maniecką ( Hanza Goleniów) – Wicemistrzynię Polski w biegach przełajowych na dystansie 2000 m juniorek młodszych w Olszynie i halową Mistrzynię Polski na dystansie 1000m w kategorii juniorek młodszych w Toruniu; Weronikę Stafaniuk ( MKS „ Hermes” Gryfino) – Wicemistrzynię Polski w skoku wzwyż juniorek, Mateusza Gładkowskiego ( MKL Szczecin) – Wicemistrza Polski w pchnięciu kulą 5 kg młodzików, Wiktorię Macioszek ( ULKS Tychowo) – Wicemistrzynię Polski w pchnięciu kulą 3 kg młodziczek.

serdecznie zapraszam

Anna Kryszan, Dyrektor OSiR „Wyspiarz”