Stadion Miejski: Wieści z budowy #3

Postęp prac rozbiórkowych na obiekcie przy ul. Twardowskiego widać gołym okiem. Wszystkie krzesełka z trybuny południowej i zachodniej zostały już zdemontowane. W najbliższych dniach Wykonawca rozpocznie m.in.: roboty ziemne związane z budową budynku Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży. Znikną też pierwsze elementy zadaszenia.

Ze Stadionu Miejskiego zdemontowano ok. 10 tysięcy granatowo-bordowych krzesełek. Po przeprowadzeniu wstępnej inwentaryzacji okazało się, ze 1000 sztuk trzeba zutylizować, bo są w złym stanie. Pozostałe zostaną rozdysponowane na inne obiekty sportowe przez Miejski Ośrodek Sportu Rekreacji i Rehabilitacji oraz Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej. Wtedy ostatecznie będzie wiadomo, ile krzesełek – poprzez klub – trafi do kibiców.

Spółka Doraco PBG Stadion Szczecin na terenie inwestycji zakończyła też montaż pierwszego etapu zaplecza budowy, co z pewnością korzystnie wpłynie na tempo i organizację realizowanych działań. Do Świąt Wielkanocnych Wykonawca planuje rozpocząć prace rozbiórkowe toalet na koronie trybuny południowej oraz demontaż zadaszenia. W planach jest także zainicjowanie robót ziemnych związanych z budową budynku CSDiM.

O dalszych działaniach na budowie Stadionu Miejskiego oraz Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży będziemy informować Państwa na bieżąco w kolejnych komunikatach.

Centrum Informacji Miasta
Urząd Miasta Szczecin