Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo Śledczego i Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, zatrzymali mężczyznę, który kilkukrotnie zawiadomił służby o podłożeniu ładunku wybuchowego. Szczecinianin najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym.

Na wielkie gratulacje i uznanie zasługują policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, którzy dzięki skrupulatnej i wnikliwej pracy zatrzymali 23 – letniego mieszkańca Szczecina podejrzewanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego.

Policjanci wykonując czynności służbowe, na podstawie zebranego materiału dowodowego zatrzymali i przedstawili mężczyźnie zarzuty.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Szczecin – Niebuszewo w Szczecinie. Prokurator po ogłoszeniu zarzutów podejrzanemu mężczyźnie skierował wobec niego wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd uwzględniając wniosek prokuratora i zastosował ten środek zapobiegawczy.

Za wywołanie „alarmu bombowego” na podstawie art. 224a kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Na wniosek Prokuratora Rejonowego Szczecin – Niebuszewo w Szczecinie, Sąd Rejonowy Szczecin Centrum w Szczecinie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy wobec mężczyzny podejrzanego m. in. o to, że:

– nie później niż w dniu 13 lutego 2019 r. w Szczecinie, wiedząc że zagrożenie nie istnieje zawiadomił listem zwykłym o zdarzeniu podłożenia ładunku wybuchowego w Urzędzie Miasta Szczecin, w dwóch szczecińskich szpitalach oraz budynku Radia i Telewizji w Szczecinie, które miało zagrażać życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach, czym wywołał czynności organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego a nadto w listach tych groził pozbawieniem życia Prezydentowi Miasta Szczecin, czym wzbudził uzasadnioną obawę spełnienia tej groźby, tj. o czyn z art. 224a kk i inne,

– nie później niż w dniu 13 marca 2019 r. w Szczecinie, wiedząc że zagrożenie nie istnieje zawiadomił listem zwykłym o zdarzeniu podłożenia ładunku wybuchowego w jednym ze szczecińskich sklepów, oraz szkole podstawowej, które miało zagrażać życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach, czym wywołał czynności organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego a nadto w listach tych znieważył Prezydenta Miasta Szczecin oraz groził jemu pozbawieniem życia, czym wzbudził uzasadnioną obawę spełnienia tej groźby, tj. o czyn z art. 224a kk i inne.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Szczecinie/ ZKS KMP