To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków.

Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie pełniący służbę na terenie Świnoujścia, na jednej z ulic zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu nagle zmienił kierunek marszu.
Policjanci z uwagi na jego zachowanie podjęli decyzję o legitymowaniu. Mężczyzna widząc zbliżający się patrolu, zaczął uciekać, wbiegając miedzy pobliskie budynki mieszkalne.

Funkcjonariusze pobiegli za mężczyzną i zatrzymali go. Okazało się, że 34-latek posiadał przy sobie woreczki z znaczną zawartością zakazanego ustawą suszu.

Po zważeniu i zbadaniu przez technika kryminalistyki potwierdziło się, że była to marihuana. Właściciel nielegalnej substancji został zatrzymany i osadzony w PDOZ. W trakcie dalszych czynności , podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego, policjanci ujawnili dodatkowe narkotyki w postaci amfetaminy i jak wynika ze wstępnych badań najprawdopodobniej heroiny.

34 – latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, a także handlu narkotykami, zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Wczoraj sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

sierż.sztab. Katarzyna Święcicka