ZA NAMI DWA DNI „ POLICYJNEJ AKCJI ZNICZ 2018”

Od środy na terenie naszego województwa trwa akcja Znicz 2018, która zakończy się w niedzielę. Wiele osób dzisiaj także odwiedzi groby najbliższych. Dlatego też w okolicach cmentarzy zaobserwować będzie można policyjne patrole. Funkcjonariusze wspierani przez przedstawicieli innych służb dbają o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby na cmentarzach i w ich pobliżu.
Akcja znicz zakończy się w niedzielę dlatego też policjanci apelują cały czas o rozwagę i ostrożność na drogach. W prowadzonych działaniach funkcjonariusze sprawdzają, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolują stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Na trasach obecne są także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

Obecnie ruch kołowy na terenie Szczecina odbywa się płynnie, nie ma większych utrudnień . W newralgicznych miejscach przy cmentarzach funkcjonariusze ręcznie kierują ruchem.

Od środy do dziś do godzin porannych w województwie zachodniopomorskim odnotowano 7 wypadków drogowych, w których 6 osób zostało rannych , nikt nie zginął. Wypadki te miały miejsce 31 października, wczoraj natomiast nie odnotowano żadnego wypadku. Na drogach województwa zachodniopomorskiego było bezpiecznie.

Od środy do dzisiejszego poranka policjanci z zachodniopomorskiego garnizonu zatrzymali 26 nietrzeźwych kierujących.

podkom. Anna Gembala