Nie sposób wyobrazić sobie Famy bez sekcji wokalnej. A czy wokalistki i wokaliści wyobrażają sobie wakacje bez pobytu w Świnoujściu? Tak, to pytanie kierujemy właśnie do Was. Jeżeli nie byliście nigdy na Famie, to jak najszybciej prześlijcie swoje zgłoszenie.

Mela Koteluk, Ralph Kaminski, zespół Kagyuma – to oni m.in. występowali w ostatnich latach w koncertach sekcji wokalnej. W tym roku czekamy na Ciebie! Założeniem projektu jest przygotowanie utworów w nowoczesnych aranżacjach oraz pokazanie, że pomimo nadprodukcji twórców jednego sezonu publiczność wciąż chce słuchać dobrych polskich piosenek.

„Rzuć to wszystko, wszystko co złe / Co gnębi cię / Zostaw troski za sobą gdzieś / I ze mną pędź, Właśnie ze mną!” – słowa tej słynnej piosenki z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego zabrzmią podczas 48. Famy. W ramach warsztatów zostanie bowiem przygotowany KONCERT PREMIEROWY prezentujący ważny polski repertuar rozrywkowy ostatnich dziesięcioleci: piosenki z dorobku takich wykonawców, jak: Wodecki, Zaucha, Lubomski, Jurksztowicz, Prońko, Łobaszewska czy… Franek Kimono.

Grupa pracować będzie pod kierunkiem ANNY SERAFIŃSKIEJ – wokalistki jazzowej, laureatki I Nagrody Montreux Jazz Festiwal, wykładowczyni Akademii Teatralnej w Warszawie i pierwszej w Polsce posiadaczki naukowego stopnia doktora w dziedzinie śpiewu rozrywkowego.

Cykl adresowany do studentów szkół muzycznych i teatralnych oraz debiutujących wokalistów spoza oficjalnego systemu edukacji artystycznej. Przeczytaj regulamin i wypełnij formularz zgłoszeniowy: ZGŁOSZENIA BEZPOŚREDNIE (www.fama.org.pl/events/zgloszenia-bezposrednie- 2018). Opisz swoje doświadczenie wokalne i osiągnięcia oraz dołącz prezentację dotychczasowego dorobku – nagrania piosenek. Masz czas do 14 maja 2018.

Jeszcze będzie najlepiej, jeszcze będzie najpiękniej! – to hasło nada rytm tegorocznej Famie. Dołącz do nas. Pełna oferta festiwalowa (warsztaty i projekty) dostępna jest w zakładce SEKCJE (www.fama.org.pl/artist-category/sekcje).

Fama to dwa wakacyjne tygodnie, może, plaża, codzienne próby i 100 wydarzeń wszystkich dziedzin sztuki. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zakwalifikowanym uczestnikom zapewniamy zakwaterowanie i obiad podczas pobytu. Na najlepszych czekają nagrody.

Planowany termin Famy to 13-26 sierpnia 2018. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Festiwalu oraz profilu na FACEBOOKU (www.facebook.com/fama.festiwal).