Dobra wiadomość dla osób jadących nad morze oraz dla mieszkańców Stepnicy i okolic. W tym roku zakończy się modernizacja dwóch kolejnych odcinków drogi wojewódzkiej nr 111.

Prowadząca nad morze droga wojewódzka nr 111 łączy położony koło Wolina Recław z zachodnią obwodnicą Goleniowa oraz drogami ekspresowymi S3 i S6. Z badań Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie wynika, że trasa poza sezonem jest średnio obciążona ruchem. W okresie letnim jej znaczenie jest kluczowe, gdyż pełni funkcję alternatywnego dojazdu nad Bałtyk, trasy do Świnoujścia i ruch aut wzrasta tam znacząco.

– Systematycznie realizujemy plan stworzenia nowoczesnej, komfortowej trasy alternatywnej nad morze. W tym celu przejmowaliśmy te odcinki, które od lat krok po kroku modernizujemy. Cieszę się, że widać już efekty. Prace, które przeprowadzone zostaną w tym roku, znacznie ułatwią poruszanie się w kierunku nadmorskim, ale także będą oddechem dla mieszkańców Stepnicy i okolicznych miejscowości oraz dla dojeżdżających do terenów rekreacyjnych – podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 111 trwa od kilku lat. Odcinek Recław – Stepnica jest na etapie kończenia dokumentacji projektu. Zadanie uzyskało pozytywną opinię środowiskową, a to oznacza, że niebawem będzie można ogłosić przetarg. Na projektowanym 23-kilometrowym odcinku znajduje się szereg wiosek, z których część stanowi zwarty obszar zabudowany.

W 2011 r. ZZDW przebudował odcinek Krępsko-Modrzewie, rok później odcinek Kąty-Krępsko. W 2014 r. przebudowywane było blisko kilometrowe przejście drogi nr 111 przez Stepnicę. Największe przebudowy prowadzone były tu w roku 2016, gdy w trzech etapach udało się przebudować ponad ośmiokilometrowy odcinek szlakowy Stepnica-Modrzewie. W 2017 r. przebudowa objęła przejście przez Modrzewie.

W tym roku uda się zakończyć modernizację odcinka Stepnica – droga S3, który realizowany był od lat ze środków Województwa Zachodniopomorskiego. Właśnie zostali wyłonieni wykonawcy ostatnich dwóch odcinków. Chodzi o odcinki Modrzewie-S3 (wartość zadania ok. 1,2 mln zł – wykonawca STRABAG Sp. z o.o) oraz przejście przez miejscowość Kąty (wartość ok. 1 mln zł – wykonawca PRD Nowogard S.A.) Rozpoczęcie prac – także finansowanych ze środków województwa – planowane jest na maj tego roku.

Radosław Soćko
Inspektor

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News