PRZED FERIAMI CHOSZCZEŃSCY POLICJANCI SPOTKALI SIĘ Z UCZNIAMI

Ostatni dzwonek i już ferie. Dzieci na dwa tygodnie pożegnały się ze szkołą. Część z nich skorzysta ze zorganizowanych form wypoczynku, jednak większość z pewnością pozostanie w swoim miejscu zamieszkania.

W minionym tygodniu policjanci w ramach działań „Bezpieczne ferie zimowe 2018” spotkali się z uczniami z terenu powiatu choszczeńskiego. Głównym tematem spotkań było bezpieczeństwo podczas nadchodzących ferii zimowych.

Policjanci przestrzegali uczniów przed niebezpieczeństwami jakie mogą ich spotkać w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Informowali, jak bardzo niebezpieczne jest zjeżdżanie na sankach w okolicach, gdzie odbywa się ruch pojazdów. Funkcjonariusze przypominali o konieczności noszenia na odzieży różnego rodzaju elementów odblaskowych, które zwiększają widoczność, a przez to bezpieczeństwo pieszych na drodze. Wszyscy z uwagą wysłuchali porad mundurowych.

Choszczeńscy stróże prawa życzą wszystkim dzieciom młodszym i starszym oraz wszystkim wypoczywającym – miłych, białych i bezpiecznych ferii 2018.

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News