Policjanci zatrzymali 43-latka, który odpowie za kłusownictwo, nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji. Na terenie jego posesji funkcjonariusze ujawnili sztucer, 25 sztuk amunicji i głowę jelenia z porożem.

W minionym tygodniu jeden z mieszkańców gminy Drawno poinformował Policję, że w okolicach Drawna widział jak nieznany mu mężczyzna zastrzelił dzika, którego następnie zostawił na polu. Policjanci z Posterunku Policji w Drawnie wykorzystując swoją wiedzę i rozpoznanie osobowe, wytypowali sprawcę przestępstwa. Ich podejrzenia się potwierdziły.

Na terenie posesji należącej do 43-letniego mężczyzny funkcjonariusze ujawnili sztucer, 25 sztuk amunicji i głowę jelenia z porożem.

Okazało się, że zatrzymany nie ma zezwolenia na posiadanie broni palnej i amunicji.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Zebrane w sprawie dowody, przesłuchanie samego podejrzanego pozwoliły na postawienie przez prokuratora 43-latkowi zarzutów z art. 52 pkt 2 oraz art 53 pkt. 6 Ustawy z dnia 13 października 1995 r. Prawa Łowieckiego, art. 263 § 2 kk oraz art. 263 § 2 kk, do których przyznał się w całości i złożył obszerne wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.

Teraz mężczyzna odpowie przed Sądem. Już samo nielegalne posiadane broni palnej i amunicji zagrożone jest karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.