Dzień Wszystkich Świętych to czas, w którym wielu z nas odwiedzi groby swoich najbliższych. Szczególnie w pobliżu cmentarzy ruch bardzo się nasili, dlatego razem zadbajmy o własne bezpieczeństwo.

W ramach policyjnej akcji „Znicz 2017”, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie apelują by zachować w tym czasie szczególną ostrożność zarówno na drodze, jak i w pobliżu cmentarzy.

Pamiętajmy o podstawowych zasadach! Przede wszystkim dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze i zachowajmy odstęp między pojazdami. Przypominamy także o konieczności jazdy z włączonymi światłami i ostrzegamy, że okres Dnia Wszystkich Świętych, to czas wzmożonych kontroli stanu trzeźwości. Apelujemy też do tych kierowców, którzy wybiorą się w dłuższą podróż, by co pewien czas robili przerwę na odpoczynek i w miarę możliwości wyjechali wcześniej.

Apelujemy również do pieszych, by korzystali z chodników, a w przypadku ich braku – z pobocza. Przed wejściem na jezdnię zachowajmy szczególną ostrożność i przechodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Zachęcamy do noszenia odblasków, które bez wątpienia mają wpływ na nasze bezpieczeństwo.