36 cudzoziemców złamało prawo – muszą wyjechać z Polski

Świnoujście - Granica Polsko Niemiecka

Przebywających w Polsce wbrew przepisom 36 cudzoziemców z Ukrainy, Turcji, Serbii i Gruzji otrzymało w dniach 21 lipca – 2 sierpnia decyzje o zobowiązaniu do powrotu. To efekt przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej kontroli legalności pobytu i zatrudnienia cudzoziemców.

Kontrole wykazały, że 22 cudzoziemców nielegalnie wykonywało pracę, 5 przebywało na terytorium naszego państwa bez ważnych wiz lub innych dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu, a cel i warunki wjazdu oraz pobyt 5 osób był niezgodny z deklarowanym. Poza tym dwie osoby przeterminowały swój pobyt w Polsce, a pobyt dwóch innych osób na terytorium naszego państwa był niepożądany.

Cudzoziemcy, zgodnie z otrzymanymi decyzjami, muszą opuścić Polskę. Ponadto otrzymali zakaz ponownego wjazdu do naszego kraju od 6 miesięcy do 3 lat.

Postępowania administracyjne przeprowadzili funkcjonariusze Straży Granicznej ze Szczecina, Świnoujścia, Kołobrzegu, Ustki, Władysławowa, Gdyni, Gdańska i z Krynicy Morskiej.

Related posts

Niemieckie kontrole na granicy spowodowały zator długości 3 km

Niemcy odsyłają imigrantów do Polski. Tusk milczy

Regularne bójki i szturmy na granicy, rząd Tuska bezradny