Nietrzeźwa 29-letnia mieszkanka Szczecina podczas interwencji znieważyła świnoujskich policjantów, po czym oświadczyła, że jest funkcjonariuszką Policji. Podczas przesłuchania kobieta przepraszała za swoje wulgarne zachowanie. Za popełnione przez nią przestępstwo kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

W czwartek około godziny 5 nad ranem dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu został powiadomiony o zakłóceniu spoczynku nocnego w bloku mieszkalnym przy ulicy Chełmońskiego. Policjanci dotarli do mieszkania oraz kobiety, która włączyła głośną muzykę. 29-letnia mieszkanka Szczecina była nietrzeźwa, alkomat wykazał prawie 2,7 promila alkoholu. W związku z popełnionym wykroczeniem stróże prawa poinformowali obwinioną o ukaraniu jej mandatem karnym. W trakcie interwencji 29-latka zaczęła się bardzo agresywnie zachowywać, używać wulgarnego słownictwa, szarpać za mundur oraz wykrzykiwać, że jest policjantką ze Szczecina.

W związku ze znieważeniem funkcjonariuszy oraz naruszeniem nietykalności cielesnej kobieta została zatrzymana i doprowadzona do policyjnej izby zatrzymań, gdzie trzeźwiała.

Następnego dnia krewka szczecinianka usłyszała zarzuty, za które bardzo przepraszała policjantów. Swoje wulgarne i agresywne zachowanie tłumaczyła ilością wypitego alkoholu oraz problemami osobistymi, zaś fakt podawania się za funkcjonariusza Policji tłumaczyła naoglądaniem się filmów akcji i chęcią wcielenia się w jedną z postaci.

Za popełnione przestępstwa szczecinianka odpowie teraz przed sądem. Za popełnione przez nią przestępstwa kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3, a także obowiązek finansowego zadośćuczynienia na rzecz każdego z pokrzywdzonych.

29-latka została też ukarana mandatem za popełnione wykroczenie dotyczące zakłócenia ciszy nocnej w wysokości 300 zł.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

asp. sztab. Beata Olszewska