Strona główna » Siatkarze Maratonu-LNG Świnoujście w najlepszej 16-tce w Polsce

Siatkarze Maratonu-LNG Świnoujście w najlepszej 16-tce w Polsce

Wielki sukces odnieśli Juniorzy ,,Maratonu-LNG” Świnoujście, którzy w dniach 25-28 luty 2016r. rozgrywali 1/4 Finał Mistrzostw Polski w Bydgoszczy, skąd przywieźli awans z drugiego miejsca do 1/2 Finału Mistrzostw Polski. Niebywałych emocji dostarczyli zawodnicy ,,Maratonu” już w pierwszym dniu zawodów, gdyż dopiero po tieabreku pokonali siatkarzy z ,,UKS-SET” Gorzów Wlkp. Jak mówią Trenerzy Dobek K. i Janaszewski K. ciężko jednoznacznie ocenić występ w w/w spotkaniu Naszych młodych siatkarzy, bo mecz i gra Świnoujścian bardzo falowała ale niestety na własne życzenie. Po prostu z tak przeciętnym zespołem nie można doprowadzać do takich przestojów jak w 2 secie i wówczas nie byłoby tak szarpanej gry. Wiedząc, że już pierwszy mecz może decydować o końcowej kolejności weszliśmy bardzo skoncentrowani i wygraliśmy gładko 1 seta do 20-tu. W 2 secie powiększaliśmy swoją przewagę do wyniku 17:10, wszystko szło zgodnie z planem i chyba za szybko uwierzyliśmy w powodzenie w tym secie, przegrywając go na przewagi do 25-ciu. Trzeci set to zacięta walka o każdy punkt i znowu przegrana do 22.

I gdy w 4 secie pogłębiał się Nasz kryzys w grze, Trenerzy zrobili zmiany, które spowodowały lepszą grę i od stanu 8:16, Świnoujścianie dokonali niebywałej sztuki. Wyciągnęli tego seta znowu na przewagi do 29-ciu, aby już w 5 secie mieć grę pod kontrolą i spokojnie wykończyli przeciwników z Gorzowa Wlkp. do 11, wygrywając cały mecz 3:2. Także jak widać były wzloty, upadki i na koniec pokazanie charakteru!!! Drugi dzień, to mecz z drużyną z Gostynia. I to spotkanie właściwie bez historii ,,Maraton-LNG” wygrał gładko 3:0((14,16,20) awansując do Półfinału Turnieju, gdzie w sobotę musiał rozegrać derbowe spotkanie z rywalem z Darłowa.

Jak się później okazało nie był to spacerek (jak się spodziewano) i siatkarze ze Świnoujścia musieli się trochę w dwóch pierwszych setach natrudzić, aby przełamać opór Kolegów z Województwa pokonując ich ostatecznie 3:1 (20,-29,14,16). W ostatnim dniu zmagań graliśmy mecz z gospodarzami z Bydgoszczy, a zarazem faworytem Turnieju i niestety przegraliśmy to spotkanie (o tzw. rozstawienie w ,,koszykach”) 0:3, co niestety może spowodować trudniejsze losowanie i 1/2 Finał Mistrzostw Polski w dniach 11-13 marca. Jednak sami chłopacy mówią, że dalej będą walczyć i dzięki temu,że potrafili wyjść już nie pierwszy raz z dużych opresji będą walczyli z każdym przeciwnikiem, niezależnie od marki i nazwy.