Strona główna » Kurort nadmorski Świnoujście – nowa wizja przestrzeni publicznej – ogłoszenie wyników odwołane

Kurort nadmorski Świnoujście – nowa wizja przestrzeni publicznej – ogłoszenie wyników odwołane

by Świnoujście w sieci

 

 

Kurort nadmorski Świnoujście – nowa wizja przestrzeni publicznej – ogłoszenie wyników odwołane

Z przykrością informuję ,iż jutrzejsze rozstrzygnięcie konkursu architektonicznego na zagospodarowanie terenów Dzielnicy Nadmorskiej, ze względów organizacyjnych zostaje odwołane.
O nowym terminie spotkania zostaną Państwo już wkrótce poinformowani.

Przepraszam w imieniu Jury Konkursu

Info UM


 

Już jutro 24 lutego (środa) o godzinie 12.00 w sali konferencyjnej Amfiteatru odbędzie się rozstrzygnięcie, ogłoszonego w ubiegłym roku, przez Prezydenta Miasta Świnoujście, konkursu na koncepcję architektoniczno urbanistyczną zagospodarowania Dzielnicy Nadmorskiej pn. “Kurort nadmorski Świnoujście – nowa wizja przestrzeni publicznej” .

Koncepcja ma objąć między innymi istniejące promenady wzdłuż ulic Żeromskiego i Uzdrowiskowej, projektowany ciąg pieszy w pasie wydm, międzynarodową trasę rowerową, dojścia do plaży (istniejące i te mające powstać) oraz projektowane tzw. „Forum kurortu”, czyli centralny plac wraz z muszlą koncertową i zabudową kubaturową wokół tego obiektu z przeznaczeniem na cele kulturalne.

Proponowana koncepcja ma za zadanie wskazać rozwiązania, które pozwolą na uzyskanie charakteru, klimatu miasta kurortu, który będzie charakterystyczny dla Świnoujścia. Ma zawierać pomysły na rozwiązanie ciągów pieszych, pieszo-jezdnych i jezdnych w powiązaniu z układem komunikacyjnym tej części miasta oraz dotyczące pasa zieleni i związanych z nimi malej architektury, oświetlenia i systemu nawodnienia.

 

 

Głównym celem konkursu jest przywrócenie atrakcyjności dzielnicy nadmorskiej, poprzez wykreowanie przyjaznej przestrzeni publicznej, uwzględniającej współczesne potrzeby różnych grup odbiorców z zachowaniem zasad poszanowania środowiska naturalnego. Hasłem przewodnim jest człowiek – jego potrzeby, wchodzenie w interakcję z drugim człowiekiem i elementami zagospodarowania przestrzeni, zaspokojenie potrzeb kulturalnych, dbałości o dobrą kondycję. Dzielnica nadmorska ma być miejscem przyjaznym, gościnnym, które poprzez swoją różnorodność zachęca do przebywania i korzystania z tej przestrzeni. Powinno stanowić wizytówkę miasta, odznaczać się wysoką jakością zagospodarowania.

W konkursie wystartowały 4 pracownie architektoniczne, które złożyły swoje wizualizacje koncepcji architektoniczno-urbanistycznej terenów publicznych w dzielnicy nadmorskiej. Wszystkie prace biorące udział w konkursie zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie pokonkursowej.

Info UM

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW