Strona główna » Policja Świnoujście: Zatrzymany złodziej kabli na niemieckiej kolei

Policja Świnoujście: Zatrzymany złodziej kabli na niemieckiej kolei

by Świnoujście w sieci

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali złodzieja kabli na kolei UBB. 23-latek włamał się do skrzynki z przewodami elektrycznymi i ukradł ponad 100 metrów kabli, powodując zakłócenia w kursowaniu niemieckiej kolei po stronie polskiej. Mundurowi odzyskali także w całości skradzione mienie. Mężczyzna popełnił przestępstwo w warunkach recydywy.

W czwartek w godzinach porannych dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymał zgłoszenie o kradzieży kabli na niemieckiej kolei UBB biegnącej przy ulicy Wojska Polskiego. Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej z udziałem technika kryminalistyki przeprowadzili dokładne oględziny miejsca zdarzenia. Mundurowi stwierdzili kradzież ponad 100 metrów kabli, co spowodowało zakłócenie działania sygnalizatorów, a co za tym idzie paraliżu niemieckiej kolei kursującej po stronie polskiej.

W wyniku penetracji pobliskiego lasu funkcjonariusze odnaleźli skradzione zwoje kabli, z których część była nadpalona. Do działań policjanci wykorzystali także psa tropiącego, który wskazał im drogę oddalania się sprawcy.

ubb-swinoujscie-eswinoujscie-polej

Zabezpieczone ślady kryminalistyczne oraz praca operacyjna policjantów pozwoliły na wytypowanie osoby odpowiedzialnej za dokonanie tego przestępstwa. Sprawca kradzieży został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Świnoujścia, który nie krył zaskoczenia na widok mundurowych.

Po przedstawieniu zarzutów kradzieży z włamaniem, mężczyzna przyznał się do ich popełnienia. Za ten rodzaj przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, jednak 23-latkowi grozi jeszcze surowsza kara z uwagi na popełnienie go w warunkach recydywy.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW