Przemyt narkotyków zatrzymany

Zachodniopomorscy funkcjonariusze Służby Celnej udaremnili próbę przemytu narkotyków o wartości blisko 400 tysięcy.

Zachodniopomorscy funkcjonariusze Służby Celnej zatrzymali do rutynowej kontroli samochód osobowo-dostawczy. Nerwowe zachowanie dwudziestoletniego mieszkańca województwa zachodniopomorskiego wzmożyło czujność celników i ułatwiło podjęcie decyzji o szczegółowym przeszukaniu pojazdu, w którym uczestniczył pies służbowy.

Wśród rzeczy osobistych funkcjonariusze natrafili na blisko 1,5 kg narkotyków, w tym haszysz oraz tabletki ecstasy. Tożsamość substancji celnicy potwierdzili przy użyciu tzw. narkotestów.

Haszysz otrzymywany jest ze zlepionej i sprasowanej żywicy konopii, bogatych w substancję psychoaktywną THC, ecstasy z koleii to organiczny związek chemiczny, półsyntetyczna substancja psychoaktywna wykazująca działanie empatogenne, euforyczne i psychodeliczne.

Zarówno haszysz jak i ecstasy to substancje, których zarówno produkcja jak i posiadanie w Polsce jest nielegalne i podlegają karze grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności, zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Dalsze czynności w sprawie poprowadzi Centralne Biuro Śledcze Policji.

Źródło: Izba Celna w Szczecinie