Strona główna » Żeglarskie podziękowania

Żeglarskie podziękowania

by Daniel SZYSZ

Żeglarskie podziękowania

Szanowni Państwo

Cieszymy się niezmiernie, że działalność JKMW Kotwica spotkała się w tym roku z pozytywnym odbiorem w szerokich kręgach naszej lokalnej społeczności, bo takie właśnie sygnały docierały do nas już od kilku miesięcy. Kiedy przeszło półtora roku temu uruchamialiśmy Program Morskiego Wychowania Młodzieży wiedzieliśmy, że czeka nas dużo pracy, ale wierzyliśmy w powodzenie planowanego przedsięwzięcia. Nie przypuszczaliśmy jednak, że wyniki jakie osiągniemy spowodują nominację klubu i ostatecznie przyznanie najbardziej prestiżowej nagrody w naszym mieście – Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2015.To wyróżnienie jest dla nas szczególnym powodem do dumy i satysfakcji.

Dziękuję Panu Prezydentowi Januszowi Żmurkiewiczowi oraz Kapitule Nagrody Tryton za uznanie nas godnymi tego zaszczytu.

Chociaż sam pomysł programu, szczegółowe zaplanowanie działań oraz ich skuteczne przeprowadzenie należały do członków Klubu, to pragnę zaznaczyć, że jego realizacja nie byłaby możliwa bez szeroko rozumianej współpracy. Ze strony Urzędu Miasta Świnoujście w urzeczywistnienie żeglarskiej idei szczególnie zaangażowali się Pan Wiceprezydent Paweł Sujka i Pani Kierownik Wydziału Edukacji Janina Śmiałkowska. Profesjonalną opiekę nad młodzieżą sprawowali w miarę możliwości nauczyciele- wolontariusze. Z liceum im. Mieszka I-go Panie Agnieszka Żychska i Żaneta Łukasiewicz oraz Pan Tomasz Stróżek; ze Szkoły Podstawowej nr. 1 Pan Michał Stefaniak. W przyjazny sposób, poprzez osobę Pani Hanki Żurawskiej realizowane były przedsięwzięcia z młodzieżą szkolącą się na przystani żeglarskiej w Łunowie. Przychylne postawy wykazali dyrektorzy świnoujskich szkół, kadra Centrum Żeglarskiego w Szczecinie i kierownictwo Fundacji im. Kapitana Karola Borchardta. Bardzo ważna była praca przy wielu drobnych, ale istotnych sprawach sympatyków naszego Klubu, żeglarzy, rodziców, mieszkańców miasta. Bez życzliwej pomocy wszystkich tych osób skuteczne przeprowadzenie programu byłoby niemożliwe, chciałbym aby i one także czuły się, choćby częściowo, laureatami nagrody.

Program Morskiego Wychowania Młodzieży od momentu powstania planowany był jako przedsięwzięcie wieloletnie, a uznanie z jakim się spotkał utwierdza nas w przekonaniu, że dobrze wpisuje się w charakter naszego miasta. Już niedługo poinformujemy o działaniach zaplanowanych na sezon 2016. Klub działa także w okresie zimowym i wszystkich zainteresowanych żeglowaniem lub współpracą zapraszamy na naszą przystań.

w imieniu członków i przyjaciół JKMW Kotwica
komandor Roman Nogalski

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również