Wieża wydmuchów – flara bezpieczeństwa “świeci” – FOTO – VIDEO

Jedną z najważniejszych prób bezpieczeństwa będzie uruchomienie wieży wydmuchów.
Choć bardzo widowiskowe, nie stworzy żadnego zagrożenia dla mieszkańców, otoczenia inwestycji i środowiska naturalnego. Podstawowym zadaniem wieży wydmuchów w okresie eksploatacji terminalu będzie uwalnianie do powietrza części gazu, by w ten sposób zapewnić w całej instalacji prawidłowe ciśnienie.

Obiekt będzie używany bardzo rzadko, jako jeden z elementów bezpieczeństwa instalacji. W najbliższym czasie, trzy dni po zawinięciu pierwszego metanowca z LNG do Świnoujścia, rozpoczną się testy wieży wydmuchu.

Uwalnianie gazu będzie odbywać się w sposób całkowicie kontrolowany i bezpieczny. W celu ograniczenia potencjalnie zwiększonej emisji gazu do atmosfery, wydmuch będzie odbywał się wraz z zapłonem gazu na wieży wydmuchów.

Oznacza to, że nad wysoką na 62 metry wieżą pojawi się płomień, co jest zjawiskiem normalnym w instalacjach gazowych. Przez pierwsze pięć dni, w trakcie właściwego sprawdzania systemu, wysokość płomienia może osiągnąć wysokość nawet 38 metrów. Następnie, w ramach testowania kolejnych elementów instalacji, jej wysokość zmniejszy się i w zależności od ilości uwalnianego gazu, będzie liczyć od 10 do 20 metrów.

Test wieży wydmuchów będzie generował pewien hałas. Niecały kilometr od instalacji, jego poziom może być równorzędny z tym, który wydaje zwykły odkurzacz. Flara zapłonie także po zawinięciu drugiego metanowca w Świnoujściu, w pierwszym kwartale 2016 r.

 

Related posts

Świnoujście – Trwa rozładunek kolejnego metanowca. Terminal LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu odgrywa kluczową rolę w kwestii bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Świnoujście. Kolejny metanowiec rozładowywany w świnoujskim Gazoporcie

Świnoujście. Kolejny metanowiec w gazoporcie. Gazoport imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego zapewnia bezpieczeństwo energetyczne dla Polski