Dzisiaj rano zakończyły się policyjne działania związane z bezpieczeństwem w czasie Wszystkich Świętych. W naszym regionie było spokojnie, mimo że doszło do wypadków drogowych żaden z nich nie był ze skutkiem śmiertelnym.

Nie odnotowaliśmy również długotrwałych poważnych utrudnień w ruchu na głównych trasach naszego regionu.
Tegoroczna akcja „ZNICZ” trwała 3 dni. W tym czasie wzmożona liczba policyjnych patroli dbała o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby na cmentarzach i w ich pobliżu. W rejonie nekropolii służbę pełnili policjanci z pionu prewencji i ruchu drogowego oraz z pionu kryminalnego.

W trakcie działań na drogach województwa, policjanci zachodniopomorskiej drogówki zwracali uwagę na kierujących popełniających szczególnie niebezpieczne wykroczenia w ruchu drogowym tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz przejeżdżanie linii ciągłej.

Od piątku do wczesnych godzin rannych dzisiejszego dnia w naszym województwie doszło do ośmiu wypadków, w których dziewięć osób zostało rannych, nikt nie zginał.

Ostatni z wypadków miała miejsce w Szczecinku. Kierujący samochodem marki VW Polo w trakcie dojeżdżania do skrzyżowania z drogą podporządkowaną nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go samochodu i uderzył w jego tył. 79- letnia pasażerka została przewieziona do szpitala.

Policjanci zatrzymali 35 osób prowadzących auta w stanie nietrzeźwości. Ci kierowcy usłyszeli, bądź wkrótce usłyszą zarzuty, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy na kilka lat.
W rejonie cmentarzy nie doszło do poważniejszych wydarzeń w ruchu drogowym jak i wydarzeń kryminalnych czy zakłócenia porządku.

Info: Policja