W weekend na drogach naszego województwa doszło do pięciu wypadków drogowych, w których niestety dwie osoby poniosły śmierć. Mimo ciągłych ostrzeżeń i apeli o rozwagę – uczestnicy ruchu drogowego nie zawsze przestrzegają podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
Uważajmy na drogach

Do najpoważniejszych zdarzeń doszło w sobotę rano na krajowej 20 w okolicach Czaplinka oraz nocy w powiecie koszalińskim. Przed godziną 10.00 na drodze krajowej nr 20 w powiecie drawskim 32- latek kierujący pojazdem marki Opel Vectra prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków i wpadł w poślizg a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Niestety kierowca zmarł w szpitalu natomiast 26- letni pasażer przebywa w szpitalu.

O godzinie 22:00 pomiędzy miejscowościami Pomorzany – Gozd doszło do kolejnego poważnego wypadku. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 34-letni mężczyzna jadący daewoo lanos najprawdopodobniej także nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Kierujący na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku siły uderzenia samochód przewrócił się na dach. Mieszkaniec powiatu koszalińskiego zginął na miejscu. Mężczyzna jechał sam.

Pozostałe wypadki miały miejsce w powiecie goleniowskim, Sławnie i w Świnoujściu.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Ostatnio często towarzyszą nam opady deszczu. Pamiętajmy aby piesi byli także widoczni na jezdni , nie ubierali się w całości na ciemno, nosili emblematy odblaskowe.

Istotne jest także dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków szczególnie przy opadach deszczu, nawierzchnia jest śliska warto zwolnić i zachować szczególną ostrożność.

Info POLICJA