Foto. Policja Świnoujście

Dziś w Komendzie Miejskiej Policji w Świnoujściu można było spotkać uśmiechnięte dzieci, które przyszły z wizytą z Przedszkola Miejskiego Nr 10 ” „Kolorowy świat”. Podczas pobytu w komendzie pięciolatki z grupy „Kangurków” mogły przyjrzeć się pracy policjantów, a także dowiedzieć się jak zachowywać się na drodze, by być bezpiecznym.

Świnoujską komendę odwiedziły dziś przedszkolaki. Spotkanie rozpoczęło się od odwiedzenia „serca komendy” tj., stanowiska kierowania. Tam dzieci przyjrzały się pracy oficera dyżurnego, posłuchały korespondencji radiowej pomiędzy funkcjonariuszami będącymi na służbie, a dzięki policyjnemu monitoringowi, zobaczyły niektóre ulice w mieście, w tym również swoje przedszkole. Przy okazji przypomniano przedszkolakom numery alarmowe, na które dzwoni się w przypadku konieczności wezwania pomocy.

W Sali Tradycji świnoujskiej komendy dzieci z grupy „Kangurków” wspólnie z policjantką rozmawiały o bezpieczeństwie. Przedszkolaki ugruntowały swoją wiedzę z zakresu ruchu drogowego dotyczącą m.in. korzystania z sygnalizacji świetlnej i właściwego przechodzenia przez ulicę.

Omówiono również zasady bezpiecznej jady na rowerze, podkreślono zalety używania kasku. W czasie pogadanki policjantka podkreślała rolę odblasków, które powinno ubierać się o zmroku, by być lepiej widocznym dla nadjeżdżających samochodów.

W półmroku pomieszczenia, gdzie odbywało się spotkanie, świecąc latarką dzieci naocznie przekonały się, jak intensywny odblask odbijają założone przez nie kamizelki z fluorescencyjną domieszką. Podczas spotkania przedszkolaki zapoznały się również z umundurowaniem i wyposażeniem do służby policjanta. Największą atrakcją była dla dzieci możliwość wykonania własnoręcznych odcisków palców na karcie daktyloskopijnej, którą otrzymały na pamiątkę.

Przedszkolne „Kangurki” odwiedziły także policyjnego psa Shila. Przy tej okazji policjantka wyjaśniła jak należy zachować się podczas spotkania na swej drodze obcego psa. Na dziedzińcu komendy dzieci oglądały i zwiedzały policyjne radiowozy. Dużym przeżyciem była dla nich możliwość siedzenia za kierownicą i włączania sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych.

W czasie spotkania przedszkolaki zadawały wiele pytań o bezpieczeństwie oraz policyjnej pracy, na które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi.

Info, foto: Policja