KONCERT WŁĄCZONY W OBCHODY DNI MORZA
Bardzo interesująco zapowiada się kolejny piątkowy (26.06.) koncert w świnoujskim kościele
pw. Chrystusa Króla . W koncercie tym, włączonym w miejskie obchody DNI MORZA słuchać będziemy nie tylko solowej gry organowej, ale także śpiewu.
Wystąpią; Andrzej MIKULSKI – organista, absolwent Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie
i Konserwatorium w Lyonie
Ewa MIKULSKA – kontralt
i Krzysztof MACHOWSKI – tenor, soliści Warszawskiej Opery Kameralnej

Andrzej MIKULSKI – absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie na Wydziale fortepianu, klawesynu i organów pod kierunkiem prof. prof. Jarosława Malanowicza, Romana Szlaużysa
i Hanny Jóźwickiej. Stypendysta Konserwatorium Muzycznego w Lyonie (Francja), gdzie był także organistą tytularnym kościoła Vilars les Dombes. Uczył się też m.in. u prof. Jarosława Wróblewskiego oraz w zakresie fortepianu jazzowego u prof. Włodka Pawlika. Jest laureatem Konkursu Sonatowego, Konkursu Solfeżowego i Konkursu Organowego. Jako organista i pianista występuje w licznych koncertach kameralnych w Anglii, Niemczech, Hiszpanii i Francji.
Oprócz akompaniamentu organowego śpiewakom A. Mikulski solo na organach wykona utwory
J.S. Bacha, L. Vierna, J. Alain .

Ewa MIKULSKA -absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku Wydziału Wychowania Muzycznego oraz Wydziału Wokalno-aktorskiego w klasie śpiewu Wiesławy Maliszewskiej. Jako stypendystka francuskiej Fundacji Royaumont – „Centrum Głosu” doskonaliła swą sztukę wokalną pod kierunkiem wybitnego kontratenora Gerarda Lesne (muzyka barokowa), a także pod kierunkiem m.in. Krystyny Szostek – Radkowej i Jerzego Artysza. Solistka Warszawskiej Opery Kameralnej, w której debiutowała partią Giuditty „Betulia Liberata” podczas Festiwalu Mozartowskiego. Brała udział również w Festiwalach Mozartowskich w Wiedniu, Hadze i Madrycie, na Festiwalach Muzyki Staropolskiej, Oper Barokowych, i Festiwalu Oper Współczesnych w Warszawie.Występuje na wielu scenach operowych w kraju i za granicą m.in. we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Holandii i Japonii. W artystycznym dorobku ma nagrania radiowe i telewizyjne.
E.Mikulska kontraltem solo F. Szuberta, C. Saint-Saensa, J. Alain, M. Duryfle i w duecie z tenorem K. Machowskim utwory W.A. Mozarta, C. Francka, M. Duryfle, A, Mikulskiego.

Krzysztof MACHOWSKI – absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu (filia w Szczecinie) Wydziału Dyrygentura chóralna oraz Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie śpiewu prof. Eugeniusza Sąsiadka. Sztukę wokalną doskonalił także pod kierunkiem Jerzego Knetiga, Kałudi Kałudowa. Jako solista współpra-cuje m.in. z zespołami „Capella Cracoviensis”, „Camerata Nova” oraz m.in. z Filharmonią Berlińską, wrocławską, krakowską i szczecińską. Brał udział w wykonaniu dzieł muzyki oratoryjnej w kraju i za granicą. W latach 1996-98 był solistą Opery i Operetki w Szczecinie, a w latach 1998-2000 występował w Landes Theater Detmold w Niemczech. Od 2000 roku jest solistą Warszawskiej Opery Kameralnej. Bierze udział w Festiwalach Mozartowskich w Warszawie, Hadze, Madrycie, Festiwalach Monteverdiego i oper współczesnych w Warszawie oraz w międzynarodowych Festiwalach w Bejrucie i Friedrichshafen. Występuje na wielu scenach polskich i zagranicznych. Jest współzałożycielem warszawskiej formacji wokalno-instrumentalnej „Cantores Varsovienses”, z którą występuje jako solista w licznych koncertach w kraju i za granicą. Jest też założycielem i kierownikiem artystycznym szczecińskiego zespołu „Sweet Four”.
K. Machowski solo zaśpiewa utwory J.S. Bacha, G. Bizeta, A. Dossa, J. Maklakiewicza i w duecie Negro Spiritual.

Początek koncertu godz. 19-ta – zaprasza Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia.