Strona główna » III Bieg Świętojański

III Bieg Świętojański

Jedną z imprez w ramach sobotniego świętowania 250-lecia miasta Świnoujście był III Bieg Świętojański. Odbył się on wieczorem o 20:00. Trasa wiodła z Góry Słowiańskiej do jeziora Wolgastsee, dwa okrążenia wokół tego jeziora i powrót na Górę Słowiańską – 12km.

Trasę z jednym okrążeniem jeziora (a więc 8 km) pokonał Ryszard Pilz (38.07) i Horst Trettin (1.02.00).

Na pełnym dystansie zwyciężył Janusz Michalski (pomysłodawca tego biegu), pokonując drugiego na mecie Jacka Gibę i trzeciego Artura Jaźniewicza. Wśród pań zwyciężyła Magdalena Wałaszewska (ona też rzuciła do jeziora Wolgastsee symboliczny wianek inaugurujący sezon kąpielowy). Na drugiej pozycji uplasowała się Joanna Szczepaniak, a na trzeciej Elżbieta Jabłońska.