W sobotnią ogólnopolską akcję „Noc muzeów” wpisała się też świnoujska Galeria ms44 zapraszając do obejrzenia wyeksponowanej tam wystawy grafiki autorstwa profesor Ewy Czerwińskiej-Romanowskiej zatytułowanej „Antropolis” oraz wysłuchania koncertu znakomitego muzyka i kompozytora Krzysztofa Naklickiego.

Tego wieczoru w Galerii Sztuki Współczesnej miejsce sztuki44 w obecności blisko 80 osób kontynuowany był cykl muzycznych performance. „Dźwięki wyspy, które są próbą opisania tożsamości miejsca, wyspy Uznam, poprzez dźwięki. Pochodzące z obszaru natury, industrialne, biologiczne, skomponowane lub zaaranżowane przez twórców mieszkających na wyspie i tożsame z jej muzyczną fakturą. W sobotę 16 maja swój muzyczny projekt zatytułowany „Tales”/„Bajki” zaprezentował Krzysztof Naklicki, a świetne nagłośnienie przygotował Darek Ryżczak. Koncert zainaugurowała blisko 30-minutowa kompozycja Krzysztofa Naklickiego. Była to „Bajka o wilku i Czerwonym Kapturku „ Jana Brzechwy na akordeon i głos recytujący. Kompozytor i zarazem wykonawca do swojej muzyki rewelacyjnie recytował i śpiewał ową słynną bajkę. Pozostałą część koncertu wypełniła muzyka takich kompozytorów jak Bach, Beethoven, Daguin i jednej z najsłynniejszych postaci w historii tanga – Astora Piazzolli

nakli 2

Krzysztof Naklicki, muzyk, kompozytor, wykładowca w szkole muzycznej. Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Instrumentalnym w klasie akordeonu prof. Krzysztofa Olczaka oraz na Wydziale Wychowania Muzycznego i Rytmiki. Laureat międzynarodowych konkursów akordeonowych w Klingenthal i Wiedniu. Prowadzi działalność pedagogiczną, koncertową i kompozytorską. Jest dyrygentem polsko-niemieckiej Orkiestry Akordeonowej skupiającej młodzież ze szkół muzycznych Świnoujścia, Gryfic, Wolgast-Anklam i Stralsundu.

 

Info-foto. www.wyspiarzniebieski.pl