Strona główna » Perła Biznesu 2014 dla Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście

Perła Biznesu 2014 dla Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście

by Świnoujście w sieci

Najbardziej przedsiębiorcze wydarzenia i osobowości zostały wyróżnione podczas gali „Perły Biznesu”. Laureaci odebrali dyplomy oraz statuetki już po raz jedenasty. Wydarzenie, z udziałem wicemarszałka województwa Jarosława Rzepy, odbyło się w czwartek, 12 lutego br. w szczecińskim hotelu „Novotel Szczecin.
Statuetka Perły Biznesu dla “Wydarzenia Gospodarczego 2014” trafiła do Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście za zrealizowanie bardzo ambitnego programu rozwojowego i inwestycyjnego zakrojonego na lata 2007-2014 o łącznej wartości blisko 600 mln zł. “- Poprawiona i unowocześniona została infrastruktura portowa, co w efekcie podniesiono konkurencyjność portów w Szczecinie i Świnoujściu. Zarówno inwestycje zakończone, jak projektowane na kolejną dekadę (wartość programu inwestycji w portach do roku 2027 opiewa na ponad miliard złotych) czynią ze spółki lidera inwestycyjnego w naszym regionie – czytamy w uzasadnieniu werdyktu kapituły konkursowej.
Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali:
North-West Logistic Park za dynamiczny rozwój kompleksu logistycznego i oddanie do użytku dwóch spośród czterech planowanych hal logistyczno – produkcyjnych w szczecinie. Swoje lokalizacje znajdują tutaj zarówno firmy polskie (np. Żabka), jak i zagraniczne (np. IQ Metal, KK Wind Solutions),
KK Wind Solutions Polska za dynamiczny rozwój firmy i wdrożenia zaawansowanych technologii do produkcji. KK Wind Solutions to dostawca unikatowych, innowacyjnych rozwiązań elektrycznych stosowanych w układach sterowniczych turbin wiatrowych,
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za uruchomienie programu PROSUMENT, którego celem jest wzrost udziału produkcji energii z odnawialnych źródeł energii,
Gospodarstwo Rolne Viva Natura z gminy Kołbaskowo, które produkuje ponad 10 tys. litrów ekologicznych soków dziennie, owoce i warzywa do przetwórstwa kontraktuje od lokalnych i regionalnych sadowników i hodowców. Kontrakty pozwoliły wielu z nich uniknąć perturbacji związanych z rosyjskim embargiem.
W kategorii “Osobowość Biznesu 2014” nagrodę główną – statuetkę Perły Biznesu – odebrał z rąk Włodzimierza Abkowicza, redaktora naczelnego Świata Biznesu, Krzysztof Kowalski, dyrektor generalny spółki DGS Poland z Mierzyna, zatrudniającej ponad 1500 pracowników. Nagroda przyznana została przez kapitułę konkursu za efektywne zarządzanie firmą, w tym szczególnie za innowacyjne rozwiązania w dziedzinie HR oraz w zakresie kształtowania kultury organizacyjnej.
Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali:
Stefan Jurczyk, Piotr Kapcio i Krystian Stypuła, założyciele i współwłaściciele firmy Home.pl,
Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia, za ogromny wysiłek na rzecz rozwoju miasta i sprzyjanie rozwojowi biznesu,
Rafał Zahorski, założyciel i prezes spółki Magemar Polska, pełnomocnik Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. marketingu i inwestycji zagranicznych, szef Rady Interesantów Portu Szczecin, za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju biznesu portowego w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim,
Wanda Stypułkowska, prezes MPS International z Koszalina, za efektywne zarządzanie nowoczesną spółką, specjalizującą się w dziedzinie kosmetyków, opakowań i środków czystości, m.in. producent kosmetyków Kolastyna.
W gali udział wzięło 140 osób, w tym przedsiębiorcy, samorządowcy i parlamentarzyści. W części artystycznej wydarzenia wystąpiła Marta Łągiewka z recitalem “La, la, la, la”.
Ponadto Polska Fundacja Przedsiębiorczości i portal Szczecinbiznes.pl przyznały podczas gali wyróżnienia dla młodych pn. „Inspirujący Start”. Otrzymały je założone niedawno firmy, które charakteryzują się przemyślanym pomysłem na biznes oraz uporem i konsekwencją w działaniu właścicieli.
Wyróżnienia otrzymały:
Elżbieta Dochniak, właścicielka firmy Dom Lift – dystrybutora krzesełek schodowych dla osób niepełnosprawnych,
Joanna Gradek, właścicielka centrum ogrodniczego Green Touch,
Aleksandra Pronobis, właścicielka sklepu internetowego E-Szop.
Perły Biznesu przyznane zostały po raz 11. Konkurs jest inicjatywą magazynu gospodarczego Świat Biznesu i jego redaktora naczelnego Włodzimierza Abkowicza. Zgłoszenia do konkursu nadsyłają m.in. czytelnicy Świata Biznesu. Oceny kandydatur do nagród w dwóch kategoriach (Wydarzenie Gospodarcze i Osobowość Biznesu) dokonuje niezależna kapituła, w skład której wchodzą szczecińscy publicyści ekonomiczni i naukowcy. Zwycięzcy konkursu wyłaniani są w tajnym głosowaniu członków kapituły. Przewodniczącą kapituły była w tym roku prof. Aneta Zelek, rektor Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu.

 

Info. www.wzp.pl

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

16 − 3 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW