Strona główna » Święty Mikołaj z Laponii po raz pierwszy na Pomorzu Zachodnim

Święty Mikołaj z Laponii po raz pierwszy na Pomorzu Zachodnim

by Świnoujście w sieci

Z dwudniową wizytą na Pomorzu Zachodnim przebywał „prawdziwy” Święty Mikołaj z Wioski Świętych Mikołajów w Rovaniemi, stolicy fińskiego regionu Laponia. Gwiazdkowe spotkanie z dziećmi w szczecińskim Teatrze Lalek „Pleciuga” było punktem kulminacyjnym jego odwiedzin. Niezwykły gość przebywał w naszym regionie 17-18 grudnia dzięki Polskiej Fundacji Sportu i Kultury z Warszawy i Magazynu Skandynawskiego „Zew Północy” przy wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego. Wizyta objęta została również patronatem honorowym Marszałka Województwa Olgierda Geblewicza, a także Ambasady Finlandii w Polsce i Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej.

To były bardzo pracowite dni dla Świętego Mikołaja. Oprócz „Pleciugi” odwiedził podopiecznych dwóch szczecińskich placówek edukacyjno-wychowawczych, a na koniec spotkał się z przedsiębiorcami.

W Teatrze Lalek tak dzieci, jak ich opiekunowie wręcz bajkowo się bawili. Imprezę rozpoczęły ciepłe słowa powitania prezes Polskiej Fundacji Sportu i Kultury Izabeli Staniszewski, wicemarszałka Wojciecha Drożdża oraz Adolfa Wysockiego, konsula honorowego Finlandii w Szczecinie. Wicemarszałek Drożdż cieszył się, że wizyta szacownego gościa w Szczecinie doszła do skutku. – Mam nadzieję, iż będzie ona dla młodej publiczności niezapomnianym przeżyciem – mówił. Z kolei konsul Wysocki namawiał dzieci do gorących owacji dla Mikołaja, „bo wtedy, kto wie, być może odwiedzi on nasze miasto ponownie”.

W bogatym programie był m.in. występ Teatra Ognia Lascar, a mali aktorzy zaprezentowali jasełka świąteczne „Wigilijna ulica”. Czasu starczyło też i na pytania do Św. Mikołaja, i na wspólne zdjęcie, i na opowieści gościa z Laponii. Dzieci wystąpiły przed Mikołajem w konkursie piosenki, a najlepsze z nich zostały nagrodzone zaproszeniami na przedstawienie „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, które odbędzie się w styczniu 2015 roku w szczecińskiej Operze na Zamku.

Wszystkie dzieci na pamiątkę spotkania z Mikołajem otrzymały piękną, okolicznościową pocztówkę.
Stolica Województwa Zachodniopomorskiego to jedno z dwóch miast w Polsce, które odwiedził Mikołaj. Przy okazji złożył on wizytę w placówkach edukacyjno-wychowawczych w Szczecinie, w Publicznej Szkole Podstawowej „Na Głębokiem”, Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym oraz Centrum Opieki nad Dzieckiem im. Konstantego Maciejewicza. Ogromna radość dzieci, również niepełnosprawnych, ich spontaniczne reakcje na wypowiedzi Św. Mikołaja, z pewnością były warte zaangażowania Województwa Zachodniopomorskiego w organizację tej niezapomnianej wizyty.

Info.wzp

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

17 − 4 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW