W dniach 26-28.09. na wodach Jeziora Neufeldersee pod Wiedniem odbyły się, zaliczane do Pucharu Świata ISAF (Grade 3), otwarte mistrzostwa Austrii w match-racingu – Austrian Open.

Załoga TeamBAKISTA, pomimo niezłej żeglugi w bardzo kapryśnych i nieprzewidywalnych warunkach małego jeziora, po wygraniu rundy kwalifikacyjnej w swojej grupie, nie zdołała na kolejnym etapie awansować do strefy medalowej, zajmując ostatecznie 7 miejsce.

Nie udało się zatem poprawić wyniku sprzed roku, gdzie szczecinianie zajęli w Mistrzostwach Austrii 6 miejsce.

TeamBAKISTA startował w następującym składzie:

1) Maciej Gonerko – trymer żagli przednich,

2) Krzysztof Żełudziewicz – trymer grota/pitman,

3) Patryk Zbroja – sternik.

To jednak nie koniec zmagań regatowych w tym sezonie.

Już w najbliższy weekend szczecinianie przystąpią do walki w 66 edycji Regat o Błękitną Wstęgę Jeziora Dąbie na jachcie „Tomahawk TeamBAKISTA”.
Szczegóły można znaleźć na stronie organizatora tej imprezy: http://marinapogon.pl/2014/09/29/blekitna-wstega-na-koniec-sezonu/

A w dniach 10-12.10 TeamBAKISTA weźmie udział w kolejnych regatach Pucharu Świata w match-racingu, tym razem w Hamburgu.

Sponsorem załogi TeamBAKISTA jest Spółka HORYZONT.

Jedną ze sztandarowych marek spółki jest doskonale znany nie tylko na polskim rynku sklep żeglarski BAKISTA, z główną bazą w Szczecinie. Oferta sklepu, to kilkadziesiąt tysięcy produktów najlepszych światowych i polskich producentów, (w tym regatowa odzież włoskiej marki SLAM), atrakcyjne cen i jedyny w swoim rodzaju katalog, który można zamawiać również w sieci (bakista.pl). Spółka jest również jedynym w Polsce przedstawicielem prestiżowych marek jachtów żaglowych Hanse, Dehler, Moody, a także jachtów motorowych: Bella Boats i Fjord.

Partnerami załogi TeamBAKISTA są:

– Polish Match Tour (PMT) – pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych rozgrywany od 2007 roku. W sezonie 2014 cykl składa się 6 imprez, rozgrywanych na akwenach województwa zachodniopomorskiego w Szczecinie, Świnoujściu, Wolinie i Kamieniu Pomorskim. Regaty zaliczane są do rankingu Pucharu Świata ISAF. W 2014 r. rozgrywana jest ósma edycja cyklu. Pierwszy raz w historii cyklu rozegrane zostaną dwie imprezy rangi mistrzowskiej. W lipcu w Świnoujściu odbyły się Mistrzostwa Europy, a we wrześniu w Szczecinie – PMT organizuje Mistrzostwa Polski w match racingu. Dodatkowo dwie imprezy w Szczecinie i Kamieniu Pomorskim zostały oficjalnymi kwalifikacjami do Alpari World Match Racing Tour.

– Enterprise Logistics – spółka transportowa z siedzibą w Reptowie k/Szczecina;

– Miasto Szczecin – team bierze udział w projekcie „Szczecin_z całego serca polecam. AMBASADOR” promującym markę SZCZECIN FLOATING GARDEN.

Partnerami medialnym załogi są: ogólnopolski magazyn „ŻAGLE” oraz zagle.com.pl
Foto.M.Wilczek