Strona główna » 25 lecie na Basztowej. Foto-Video

25 lecie na Basztowej. Foto-Video

by Świnoujście w sieci

W 2014 roku mija 25 Lat od założenia w Świnoujściu “Koła Pomocy Dzieciom z Upośledzeniem Umysłowym” Koło powstało w ramach Towarzystwa Przyjaciół Dzieciom. Uroczystość z tej okazji odbyła się dziś 26 września o godzinie 11.00 w siedzibie koła przy ul.Basztowej.

Głównym zadaniem placówki jest kompleksowa rehabilitacja dzieci i młodzieży obejmująca:
– prace nad poprawą rozwoju ruchowego, intelektualnego oraz społecznego,
– kształtowaniem umiejętności komunikacyjnych – werbalnych i niewerbalnych,
– pomoc, w zdobywaniu maksymalnej niezależności w zakresie zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych,
– intensywna rehabilitację zaburzonych sfer rozwojowych.

basztowa (2)
Należy przypomnieć, że założycielami koła (21 Listopada 1989 r.) byli: Helena Prokopowicz, Zofia Seweryn, Jolanta Sotnik, Maria, Grażyna Kuchalska Gorąca Teresa Porażka Danuta Rożej Jadwiga Pierożkiewicz, Marian Rożej, Ewa Sadka, Edward Misiak Anna Żołnowska, Krystyna Janik. Od tego dnia nad jego działalnością statutową czuwa Zarząd Główny z siedzibą w Warszawie.
W 1992 r. otwarty został Ośrodek Rehabilitacyjno-Wychowawczy dla osób z upośledzeniem umysłowym przy ul. Wojska Polskiego 23. W rok poźniej zmieniono Jego nazwę na “Dzienne Centrum Aktywności”.
Na budowę obecnego “Centrum Rehabilitacji i Terapii Osób z Upośledzeniem Umysłowym” uzyskano środki z Funduszu PHARE, z PFRON, z budżetu miasta oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Budowa centrum przy ul. Basztowej rozpoczęła sie w lutym 2001 r. i trwała 11 miesiecy. Oficjalne otwarcie Centrum Rehabilitacji i Terapii Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Świnoujściu przy ul. Basztowej 11 miało miejsce 28 Stycznia 2003 r.

basztowa (3)
w centrum działają – Warsztaty Terapii Zajęciowej, Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy, Niepubliczne Przedszkole “Jeżyk” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy.

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152753270266974.1073742698.283752206973&type=3/” width=”550″/]

 

 

 

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW