W sobotę 20. września 2014 r. na placu Mickiewicza (przy urzędzie miasta) odbędzie uroczysty Okręgowy Dzień Działkowca na 44 Wyspach. Początek o godzinie 11.00. Będzie można nie tylko podziwiać tegoroczne, wspaniałe plony świnoujskich działkowców, ale też spróbować wyspiarskiej zupy jarzynowej, pieczonego dzika czy posłuchać porad ogrodniczych specjalistów.

dziendzialkowca

– W Świnoujściu działa 11 ogrodów działkowych. Podczas Dnia Działkowca każdy z nich zaprezentuje swoje najładniejsze, najokazalsze okazy warzyw, owoców i kwiatów. Również wyspiarska zupa jarzynowa będzie ugotowana wyłącznie z tego, co urodziła ziemia na świnoujskich działkach – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta.

Do tego konkursy na najpiękniejszy kosz z plonami oraz przetwory i nektary przygotowane także z plonów naszych działkowców i oczywiście występy muzyczne oraz zabawy i konkursy dla najmłodszych. Organizatorami obchodów są zarządy wszystkich świnoujskich ogrodów działkowych, Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie i Urząd Miasta Świnoujście.

BIK UM Świnoujście