Policyjna narada służbowa przed sezonem letnim.

0 comment

Jak co roku policjanci z garnizonu zachodniopomorskiego będą dbali o bezpieczeństwo wszystkich wypoczywających na terenie naszego województwa turystów. W ramach przygotowania do zabezpieczenia sezonu w Policyjnym Ośrodku Szkoleniowo Wypoczynkowym “Krokus” w Unieściu odbyła się dziś służbowa narada.
Spotkanie poprowadził Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie inspektor Piotr Ostrowski, a udział wzięli komendanci z Koszalina, Świnoujścia, Gryfic, Kamienia Pomorskiego, Kołobrzegu i Sławna. Gośćmi policjantów byli przedstawiciele podmiotów i służb, które aktywnie wspierają mundurowych w pracy nad zabezpieczeniem sezonu letniego.
Podczas narady ustalono, że wzorem lat ubiegłych na terenie nadmorskim będą realizowane służby policjantów ze strażnikami gminnymi, z funkcjonariuszami straży ochrony kolei, morskiego oddziału straży granicznej i żandarmerii wojskowej.
Podjęto także aktywną współpracę z miejscowymi samorządami w aspekcie logistycznego zabezpieczenia dla sił wsparcia. Samorządy zadeklarowały przekazanie środków finansowych oraz pomoc w formie ” bezgotówkowej” w postaci np. zakwaterowania i wyżywienie dla delegowanych policjantów, oraz na płatne służby w sezonie letnim.
Za priorytety pracy policji w zbliżającym się okresie wakacji przyjęto między innymi bezpieczeństwo na drogach oraz nad znajdującymi się w obrębie działania wymienionych komend akwenami wodnymi.


Świnoujście

Zobacz więcej - Polecamy

%d bloggers like this:

Wyłącz program blokujący reklamy

Używasz programu blokującego reklamy - Wyłącz go jeżeli chcesz odpadać tą witrynę Redakcja Świnoujście w sieci
PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LmZhY2Vib29rLmNvbS9wbHVnaW5zL2xpa2UucGhwP2hyZWY9aHR0cHMlM0ElMkYlMkZ3d3cuZmFjZWJvb2suY29tJTJGZXN3aW5vdWpzY2llJndpZHRoPTQ1MCZsYXlvdXQmYWN0aW9uJnNpemUmc2hhcmU9dHJ1ZSZoZWlnaHQ9MzUmYXBwSWQiIHdpZHRoPSI0NTAiIGhlaWdodD0iMzUiIHN0eWxlPSJib3JkZXI6bm9uZTtvdmVyZmxvdzpoaWRkZW4iIHNjcm9sbGluZz0ibm8iIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW49InRydWUiIGFsbG93PSJhdXRvcGxheTsgY2xpcGJvYXJkLXdyaXRlOyBlbmNyeXB0ZWQtbWVkaWE7IHBpY3R1cmUtaW4tcGljdHVyZTsgd2ViLXNoYXJlIj48L2lmcmFtZT4=