Wizualizacja: Zdrojowa Invest

Zdrojowa Invest, znana z odpowiedzialnego podejścia do ekologii, certyfikuje swoją flagową inwestycję w międzynarodowym systemie Leadership in Energy and Environmental Design (LEED). Baltic Park Molo w Świnoujściu będzie pierwszym kompleksem hotelowym w Polsce budowanym zgodnie z surowymi wytycznymi amerykańskiego certyfikatu.

Zdrojowa Invest podjęła decyzję o rozpoczęciu procesu certyfikacji części hotelowych kompleksu Baltic Park Molo i projekt został zarejestrowany do certyfikacji LEED. Jest to pierwszy w Polsce hotel zaprojektowany i budowany od podstaw zgodnie z wymaganiami LEED. Ten największy na Wybrzeżu kompleks hotelowo-rekreacyjny powstający z myślą o gościach oczekujących luksusu będzie jednocześnie w minimalnym stopniu oddziaływać na środowisko naturalne. Pewnym wyzwaniem były wymogi kategoryzacyjne, które należało uwzględnić projektując 5-gwiazdkowy hotel. Architekci skoncentrowali się na zrównoważonym zagospodarowaniu terenu; efektywności zużycia wody, energii, materiałów i zasobów naturalnych oraz jakości środowiska wewnętrznego. W rezultacie powstanie budynek ekologiczny, odpowiedzialny oraz spełniający najwyższe standardy w zakresie ochrony środowiska i jakości użytkowania. Otwarcie pierwszego 5-gwiazdkowego hotelu z Aquaparkiem i promenadą zaplanowano na 2016 rok, a całego kompleksu z drugim hotelem i molo do 2020 roku.

 

Prowadzeniem procesu certyfikacji LEED dla kompleksu Baltic Park Molo zajmuje się arch. Rafał Schurma – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego, wykładający na Uniwersytecie Harvard’a.

„Nowoczesna architektura to wyróżnik naszych hoteli. Dlatego tak ważnym dla nas jest połączenie dobrego projektu z lokalnymi elementami przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego, a umożliwi nam to certyfikat LEED. Przyszłość należy do budynków pasywnych i takim będzie powstający Baltic Park Molo.” – podsumował Jan Wróblewski, Członek Zarządu Zdrojowa Invest.

PARAMETRY WYRÓŻNIAJĄCE BALTIC PARK MOLO:

Intuicyjna edukacja ekologiczna realizowana poprzez „green building tour” oraz widoczne gołym okiem rozwiązania prośrodowiskowe, jak w 50% zielone dachy czy lokalna roślinność.

Komfort użytkowników przyjazny środowisku: stanowiska ładowania samochodów elektrycznych, udogodnienia dla rowerzystów w postaci parkingów rowerowych, przebieralni i prysznicy.

Zielona inteligencja to przede wszystkim zaawansowany technologicznie system zarządzania budynkiem, wysoka efektywność armatury sanitarnej (ok.50% oszczędność wody pitnej w stosunku do budynków standardowych wg EPA) oraz wykorzystanie wody deszczowej do nawadniania terenu ukrytym systemem drenaży.

W Polsce obecnie jedynie 29 budynków może pochwalić się certyfikatem LEED – są to głównie wysokiej klasy biurowce, a wkrótce dołączy do nich Baltic Park Molo.

O deweloperze

Zdrojowa Invest to dynamicznie rozwijający się rodzinny, kołobrzeski holding inwestycyjno-deweloperski i hotelarski w segmencie second home. Największy deweloper apartamentów wakacyjnych i sieć condo hoteli, których jest również pionierem w Polsce. Naszym głównym produktem są obiekty apartamentowo-hotelowe i usługowe z opcjonalnym systemem zarządzania wynajmem, czyli apartamenty na sprzedaż z gwarancją zysku dla Kupującego i możliwością korzystania z apartamentu na własne potrzeby. Wszystkie inwestycje mają charakter premium, a realizowane są w najpiękniejszych polskich miejscowościach wypoczynkowych i tylko w topowych lokalizacjach.

Zdrojowa Invest odnosi liczne sukcesy. M.in. w 2011 roku znalazła się w zestawieniu największych polskich podmiotów gospodarczych „Rzeczpospolitej” – Lista 2000. Natomiast kołobrzeski Marine Hotel*****, którego jest inwestorem, był centrum pobytowym Reprezentacji Królestwa Danii podczas Euro 2012.

Zdrojowa Invest jest grupą odpowiedzialną społecznie, troszczącą się o rozwój sztuki i środowisko w ramach, odpowiednio, programu Zdrojowa Art i Zdrojowa Eco Friendly.

Więcej informacji na: www.zdrojowainvest.pl

Więcej informacji na temat certyfikacji LEED można znaleźć na: http://www.usgbc.org/leed