Udany turniej Berserkerów

Na zdjęciu: Świnoujscy berserkerzy w hali sportowej Szkół Salezjańskich.

Młodzi Berserkerzy ze Świnoujścia podczas Alsecco Cup 2 Berserkers Team Junior zdobyli 11 medali, w tym dwa złote. W zawodach brazylijskiego jiu jitsu, które odbyły się w hali sportowej Szkół Salezjańskich w Szczecinie udział wzięło prawie 200 zawodników z całego kraju.

Była to druga edycja turnieju organizowanego w celach promocji brazylijskiego jiu jitsu w naszym regionie. Świnoujście może być dumne ze swoich reprezentantów. Eryk Szychowski oraz Jonatan Cackowski wywalczyli złote medale, Karolina Sebestiańska, Krystian Przyszlak oraz Piotr Żelazek zdobyli srebro, a Igor Wojciechowski, Nikodem Świstak, Joel Cackowski i Konrad Maćkowiak brąz. Poza podium znaleźli się Mateusz Wojnarowski, Oliwier Borowik oraz Bartosz Kosiński, ale wszyscy pokazali serce do walki. W najmłodszej grupie uczestników do pięciu lat walki nie były punktowane. Stąd najmłodsze ze świnoujskich berserkerek: Alicja Turlejska oraz Iga Żółtańska otrzymały medale za przełamanie tremy i stoczone walki na macie.

– Poszło nam bardzo dobrze – mówi Łukasz Winiarski, prezes Berserkers Team Świnoujście – Tradycyjnie świetnie spisał się Eryk Szychowski. Natomiast Jonatan Cackowski zaskoczył nas wszystkich. Świetnie walczył też Piotr Żelazek, ale w swojej kategorii miał groźnego rywala, Cypriana Terleckiego ze Stargardu, który ma purpurowy pas. Ważne, że Piotr walczył do końca. Udało się mu ładnie uciec z trójkąta, ale chwilę później został złapany na balachę (dźwignia łokciowa). Jestem zadowolony także z postawy pozostałych zawodników, w tym debiutantów.

Była to już druga edycja Alsecco Cup. Frekwencja zaskoczyła samych organizatorów. Za rok zawody zostaną zorganizowane prawdopodobnie w większej hali.

Tekst i fot. Berserkers Team Świnoujście

Related posts

Naucz się walczyć u Berserkerów!

Naucz się samoobrony z Berserkerami

Berserkerzy rozpoczynają nabór