Narodowe Świnoujście w dniu wczorajszym zorganizowało świnoujskie obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Narodowe Świnoujście to lokalna inicjatyw Ruchu Narodowego, łączącej w działaniach aktywistów świnoujskiego oddziału Obozu Narodowo-Radykalnego, koła Młodzieży Wszechpolskiej, Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych oraz niezrzeszonych w żadnej z ogólnopolskich organizacji narodowców

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” ustanowiony został 3 lutego 2011 roku. Celem tego święta państwowego jest uczczenie pamięci tych, którzy nie złożyli broni po wkroczeniu na terytorium Polski Armii Czerwonej oraz jej „polskich”, czerwonych sługusów.

To próba rehabilitacji pamięci bohaterów, z których wielu komunistyczny okupant wymordował, a jeszcze więcej poddał torturom, wieloletnim więzieniom i prześladowaniom. Do dziś niektórzy z nich nie zostali w świetle prawa zrehabilitowani mimo, że walczyli o Polskę wielką, dumną, silną i wolną.

 

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152289312876974.1073742386.283752206973&type=1/” width=”550″/]

 

Niezłomni to żołnierze kontynuacji Armii Krajowej, członkowie Ruchu Oporu AK, NIE, Wolności i Niezawisłości oraz wielu innych.