Strona główna » Flota – UKP Zielona Góra 3:1

Flota – UKP Zielona Góra 3:1

Flota Świnoujście wygrany sparing – Piłkarze Floty Świnoujście pokonali dziś II-ligowy UKP Zielona Góra 3:1 (0:1) w kolejnym sprawdzianie przed zbliżającą się rundą wiosenną I ligi.
Rywale objęli prowadzenie w 23 minucie, kiedy w zamieszaniu podbramkowym po strzale Pawła Cierecha piłka trafiła w długi róg bramki Floty.

Po przerwie Flota zagrała skutecznie. W 54 minucie z rzutu rożnego Krzysztof Bodziony podał do Ensara Arifovicia. Ten podał do testowanego piłkarza z Ghany, George Amarteya, który strzałem do pustej bramki wyrównał. W 70 minucie piękną akcję Roberta Kolendowicza lewą stroną zakończoną wrzutką w pole karne – celnym strzałem wykończył głową z 11 metrów Nenad Erić. W 84 minucie Radosław Jasiński ograł na lewej stronie obrońców, wrzucił w pole karne, gdzie akcję zamknął Arifović.

Jeszcze dziś o godz. 17 Flota zagra kolejny sparing – z Formacją Port 2000 Mostki.

Flota Świnoujście – UKP Zielona Góra 3:1 (0:1)Bramki: Amartey (54), Erić (70), Arifović (84)

Flota: Brljak – Jasiński, Stasiak, Gusočenko, Opałacz (47 Mokwa) – Kamiński (57 Erić), Niewiada, Bodziony (64 Sołowiej), Amartey, Kolendowicz – Pułka (50 Arifović).

Przypominam, że 1 marca (w sobotę) w sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury przy ul. Matejki w Świnoujściu odbędzie się prezentacja pierwszego zespołu Floty Świnoujście przed rundą wiosenną I ligi piłkarskiej.
Impreza rozpocznie się o godz. 17. W programie prezentacja starych i nowych piłkarzy Floty, sztabu trenerskiego oraz występy artystyczne.