Strona główna » Obóz Letni Tuchola 2014. FOTO

Obóz Letni Tuchola 2014. FOTO

W dniach 29.07-03.08 w miejscowości Tuchola, położonej w Borach Tucholskich odbył się kolejny Obóz Letni Karate Kyokushin. Nasze wyspy reprezentowała ekipa karateków ze Świnoujskiego Klubu Karate Kyokushin, Międzyzdrojskiego Klubu Sportowego Bushido oraz Wolińskiego Klubu Karate Kyokushin.

karate
Specjalnym gościem obozu był Hajime KAZUMI – „ostatnia twierdza Japonii” jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników Kyokushin. Już w wieku dwudziestu lat miał na koncie zwycięstwa z kilkoma czołowymi zawodnikami. W tamtym okresie awansował do finału Mistrzostw Japonii. Od tamtego czasu nigdy nie zakończył zawodów poniżej drugiego miejsca. Jego prosty, ale bardzo efektywny styl uderzania i miażdżące kombinacje low kicków, pomogły mu dotrzeć do finału Mistrzostw Japonii sześć razy z rzędu.

karate

Wygrał cztery z nich. Dwukrotnie dotarł do finału Mistrzostw Świata, gdzie przegrał z Kenji YAMAKA i później Francisco FILHO. Został złotym medalistą II Wagowych Mistrzostw Świata w Osace w 2001 roku, a dwanaście miesięcy później zdobył swój piąty tytuł Mistrza Japonii. W 1999 roku zaliczył test 100 kumite. Obecnie prowadzi własną szkołę „Kazumi Dojo”.
Podczas obozu odbył się również egzamin na stopnie uczniowskie kyu i mistrzowskie Dan. Egzamin na pierwszy stopień mistrzowski 1 dan zdał Tomasz LIPIŃSKI.