RODZINNY FESTYN Z OKAZJI „DNIA DZIECKA”

Na terenie kompleksu sportowo- rekreacyjnego przy ul. Nehringa w Szczecinie odbył się festyn rodzinny z okazji „Dnia Dziecka” zorganizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie, Komendę Miejska Policji w Szczecinie oraz Związek Zawodowy Policjantów i Pracowników Policji.

Podczas festynu policjanci z różnych wydziałów poprzez zabawę przybliżali dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się w sytuacjach, z jakimi mogą spotkać się w swoim życiu. Swoje stoiska miały również zaprzyjaźnione służby Straż Pożarna i Straż Graniczna.

Festyn był jednym z elementów projektu Ekologicznie w Policji”, realizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie i współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Była to szczególna okazja do promowania wspólnych działań Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, a także nowoczesnego, ekologicznego wyposażenie zachodniopomorskiej Policji, w tym pojazdów elektrycznych.

Podczas imprezy szczecińscy policjanci oraz zaprzyjaźnione służby zaprezentowali sprzęt służbowy. Każdy uczestnik mógł usiąść w policyjnym radiowozie, porozmawiać przez stację oraz usłyszeć dźwięk policyjnej syreny. Były też policyjne motocykle, więźniarka policyjna i armatka wodna oraz symulatory jazdy.

Dzieci podczas rozmowy z policjantami usłyszały między innymi jak bezpiecznie poruszać się po drodze, co robić w sytuacji zagrożenia, pod jakie numery telefonów powinny zadzwonić oraz też jak się mają w takich sytuacjach zachować.

Najmłodsi brali udział w różnych konkursach plastycznych, w których także można było wygrać atrakcyjne upominki. Milusińscy mieli przygotowane wiele atrakcji min. malowanie uśmiechniętych twarzy, gry zręcznościowe, tor przeszkód a na murawie boiska odbywały się sportowe konkurencje do tego dmuchane zjeżdżalnie i wiele wiele innych. Każde stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających. Oczywiście nie zabrało także Gryfusia – maskotki Zachodniopomorskiej Policji.

Ponadto w festynie uczestniczyli funkcjonariusze z Straży Pożarnej i Straży Granicznej, którzy także wystawili swój sprzęt i służbowe pojazdy.
Wszyscy chętni podczas rodzinnego pikniku mogli również obejrzeć pokaz policyjnej „ armatki wodnej”. Niewątpliwą frajdą dla uczestników były policyjne konie, które zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród „nie tylko” najmłodszych. Jednak najbardziej spektakularna okazała się wizyta policyjnego psa, który był tak naprawdę oblegany przez najmłodszych.

Na każdym stoisku, które znajdowało się na terenie imprezy czekały na milusińskich upominki i gadżety związane z bezpieczeństwem.

Na koniec festynu i spotkania z dziećmi, odbyła się loteria fantowa z nagrodami. Każdy to przyszedł na tą imprezę przy wejściu otrzymał kupon.

Przed godziną 18:00 odbyło się losowanie nagród. Insp. Jarosław Pasterski I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie przy udziale Pana Mariana Boguszyńskiego Przewodniczącego NSZZ Policjantów województwa zachodniopomorskiego wręczał nagrody właścicielom szczęśliwych losów.

Nagrody były bardzo atrakcyjne i sprawiły wielką frajdę wygranym.

Zabawa na festynie przy pięknej, słonecznej pogodzie trwała do samego końca, dzieci niechętnie opuszczały piknik. Wczorajszy dzień był dla nich pełen wrażeń i mnóstwa atrakcji.

W tym roku dopisała nie tylko pogoda ale i duża frekwencja uczestników.

Już dziś zapraszamy na wspólną zabawę z najmłodszymi, która odbędzie się w przyszłym roku.

Zespół Prasowy KWP w Szczecinie / AG