Strona główna » IX Bieg Pawła – Kolejne zwycięstwo Sylwestra Swędrowskiego

IX Bieg Pawła – Kolejne zwycięstwo Sylwestra Swędrowskiego

W niedzielne, słotne południe 19. Listopada przeprowadzona została IX edycja Biegu Pawła , poświęconego tragicznie zmarłemu maratończykowi i działaczowi sportowemu Pawłowi Dodkowi.

Zawodnicy mieli do pokonania 12km (z Góry Słowiańskiej do Wolgastsee , dwa okrążenia tego jeziora i powrót na G.Słowiańską ).

Jedno okrążenie jeziora , a więc 8km pokonali: Weronika i Agnieszka Otockie ( ex equo 52.50 ) oraz Janusz Zaborowski (56.13 ) , także kijkarze z Bansinu – Gerlinde i Gerard Tolz ( 1.22.16 ).
Na dystansie głównym zwyciężył Sylwester Swędrowski w doskonałym czasie 47.27 , pokonując Roberta Derdę (49.39 ) i Mikołaja Antkowiaka (49.55 ); kolejne dwa miejsca zajęli: Roman Andrzejczak ( 55.25 ) i Janusz Michalski ( 59.25 ).

Wśród pań najszybszą była Karolina Romańska ( 59.23 ) przed Moniką Murawską ( 1.02.10 ) , Dominiką Duszkiewicz ( 1.11.51 ) i Agnieszką Michalską (1.12.48 ) .

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc wśród pań i panów otrzymali puchary .Były one ufundowane przez Agnieszkę Otocką ( córkę śp . Pawła )i Ulę Dodek ( żonę ) . Agnieszka Otocka i jej córka Weronika uczciły pamięć ojca i dziadka udziałem w biegu.

Zawody sędziowała Agnieszka Stój , a obsługę foto sprawował Sebastian Błaż.

Od przyszłego roku Bieg Pawła przeprowadzany będzie we wrześniu.

Agnieszka , Ula i Weronika serdecznie dziękują tym wszystkim biegaczom , którzy pamiętali o Pawle i pamięć tę wyrazili uczestnictwem w biegu Jego imienia.