Po raz czwarty wystartowała rywalizacja polskich miast o stojaki rowerowe. „Kręć Kilometry” to kampania społeczna organizowana przez Fundację Allegro All For Planet. O tym, gdzie pojawią się nowe parkingi dla rowerów, zdecydują kilometry przejechane na rowerach. Zachęcamy wszystkich jeżdżących na rowerach, aby wykorzystali okazję i pomogli Świnoujściu znaleźć się w gronie miast, które otrzymają takie stojaki.
Rowerem dla miasta
Rywalizacja o dizajnerskie stojaki będzie trwała 4 miesiące. W tym czasie każdy rowerzysta może pobrać darmową aplikację „Kręć Kilometry” i przejechanymi kilometrami zasilić konto swojego miasta. Im większy dystans, tym większa szansa na nowe stojaki w najbliższej okolicy.
W sumie Fundacja Allegro All For Planet postawi nowe parkingi rowerowe w 20 miastach, których mieszkańcy pokonają w akcji największy dystans „na dwóch kółkach”.
– Kolejny raz zapraszamy wszystkich do rowerowej zabawy, dzięki której możemy także poprawiać infrastrukturę w Polsce. Z doświadczenia wiemy, że wygrana to kwestia mobilizacji lokalnych społeczności. Im więcej mieszkańców uda się zachęcić do jeżdżenia na rowerze i kręcenia tytułowych kilometrów, tym większa szansa na dizajnerskie stojaki rowerowe w danym mieście – mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.
Gadżety dla cyklistów
Uczestnicy rowerowej rywalizacji mają szansę także na atrakcyjne nagrody indywidualne, w tym stylowe rowery miejskie, smartfony i kamery HTC, a także akcesoria rowerowe. Akcja „Kręć Kilometry” potrwa do 31 sierpnia. Szczegóły akcji dostępne są na: www.kreckilometry.pl
Tekst: http://www.portalsamorzadowy.pl/wydarzenia-lokalne/pomoz-swojemu-miastu-zdobyc-rowerowe-stojaki,70167.html
BIK UM Świnoujście