Zawodnicy MMKS „Maraton” Świnoujście w miniony weekend rozegrali turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski Juniorów, który odbywał się w Pile. W zawodach uczestniczyły zespoły:
podgrupa „A”:
Maraton Świnoujście
Trzynastka Zielona Góra
Kaniasiatka Gostyń
podgrupa „B”:
Joker Piła
Gwardia Wrocław
UKS Mos Opole
Podopieczni Krzysztofa Dobka mieli przyjemność rozegrania meczu otwarcia przeciwko zespołowi z Zielonej Góry pokonując go pewnie 3:0 (15, 16, 24). W swoim drugim spotkaniu wyspiarze grali już bez stresu ponownie wygrywając 3:0 (12, 21, 17) z zawodnikami z Gostynia. Dzięki dwóm pewnych zwycięstw Maratończycy do finału wyszli z pierwszego miejsce w swojej podgrupie co stawiało ich w teoretycznie lepszej sytuacji gdyż grali z drugim zespołem z podgrupy „B”. Jak na złość nasi zawodnicy musieli stawić czoła faworytowi do dalszej gry o MPJ, a mianowicie Gwardii Wrocław. Miejscowi siatkarze wyszli bardzo dobrze zmotywowani na ten mecz i potwierdzili swoją wysoką formę wygrywają to spotkanie niespodziewanie 3:0 (17,20, 14). Według trenera K. Dobka zawodnicy rozegrali w ciągu tych trzech dni bardzo dobre zawody, ale nie mogą spocząć na laurach gdyż w dniach 21-23 marca w Świnoujściu odbędzie się turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski Juniorów, a nasi zawodnicy będą grać kolejno:
21.03
Maraton Świnoujście – Trefl Gdańsk
22.03
Maraton Świnoujście – Błyskawica Szczecin
23.03
Volley Rybnik – Maraton Świnoujście
Wszystkie aktualne informacje odnośnie Półfinałów MPJ mogą Państwo śledzić korzystając z poniższego linku:
https://www.facebook.com/events/1387467008144817/
Skład MMKS „Maraton” Świnoujście: Zarębski Patryk (K), Dominiak Kamil (L), Rolewicz Krzystof, Drela Rafał, Łuczków Wojciech, Kamiński Grzegorz, Miksa Krzysztof, Rutkowski Łukasz, Kieliszkowski Paweł, Jastrowicz Bartosz, Tama Adrian, Rogowski Patryk oraz Maczan Remigiusz.

reklama