Strona główna » Kickboxing – srebrny medal w Pucharze Polski

Kickboxing – srebrny medal w Pucharze Polski

Szczęściu zawodników reprezentowało nasz klub na Mistrzostwach Polski Juniorów i Pucharze Polski Seniorów, dwóch seniorów: Mateusz Niżejewski i Jonatan Listek oraz czterech juniorów: Bartosz Golba, Bartosz Jachniak, Bartosz Gołoś i Szymon Błażejczyk. Po jednej walce wygrali Jonatan Listek oraz Bartosz Golba, jednak znaleźli się poza strefą medalową, pozostali nasi zawodnicy nieznacznie przegrali swoje pierwsze wali i odpadli z dalszej rywalizacji. Jedynie Mateusz Niżejewski, który zdobył srebrny medal w Pucharze Polski w kategorii do 63 kg wypadł znakomicie.

Kickboxing (2)

W finale przegrał na punkty po kontrowersyjnym werdykcie sędziów. Ostatnie siedem walk turnieju, w tym walka Matusza oraz jedna walka pokazowa zostały rozegrane w formie uroczystej gali wzorowanej na tych zawodowych. Mata na podwyższeniu, odpowiednie oświetlenie, zawodnicy wychodzący przy muzyce, pokazy tańca między walkami (tańczyły dziewczyny z radzymińskiego zespołu tańca sportowego Fanaberia) oraz dekoracje zwycięzców przez ważne osobistości. To wszystko wpłynęło na atrakcyjność tych zawodów, które zostały rozegrane 21-23.02.2014 w Kobyłce koło Wołomina. Wzięło w nich udział ponad 380 zawodników z 43 klubów z całej Polski.