Strona główna » Świnoujście. Jedziesz nad morze. Uważaj. Policjanci będą eliminować z ruchu piratów drogowych

Świnoujście. Jedziesz nad morze. Uważaj. Policjanci będą eliminować z ruchu piratów drogowych

by Świnoujście w sieci

Świnoujście. Jedziesz nad morze. Uważaj. Policjanci będą eliminować z ruchu piratów drogowych

Dobre warunki atmosferyczne, ładna pogoda to czas, kiedy więcej kierowców rusza w trasy. Słoneczna aura sprzyja także częstszym przypadkom łamania przepisów, a co za tym idzie zwiększeniu liczby zdarzeń drogowych. Zachodniopomorscy policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze, bezpieczeństwo mieszkańców i turystów odwiedzających nasze województwo jest dla nas priorytetem.

ŚWINOUJŚCIE. CO TU SIĘ DZIEJE. LUDZIE NIE MOGLI W TO UWIERZYĆ, OGLĄDALI SIĘ I PRZYGLĄDALI Z NIEDOWIERZANIEM

Słoneczna pogoda i wysokie temperatury zachęcają do spędzania czasu na łonie natury, dlatego też  w dni wolne od pracy spodziewamy się dużego natężenia ruchu w rejonie pasa nadmorskiego i drogach dojazdowych do miejscowości nadmorskich naszego województwa.

Funkcjonariusze  drogówki będą reagować na wszystkie popełniane wykroczenia, a szczególnie te najbardziej niebezpieczne, do których należy przekraczanie dozwolonych prędkości. Eliminowani z ruchu będą także kierujący pojazdami po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka.

Policja - Drogówka

Policja – Drogówka

Służbę na drogach będą także pełnić policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest ujawnianie kierujących dopuszczających się szczególnie niebezpiecznych zachowań oraz szczególnie niebezpiecznych wykroczeń m. in. takich jak:

• przekraczanie dopuszczalnej prędkości,
• nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu,
• niewłaściwe wyprzedzanie,
• niewłaściwe zachowanie w obrębie przejść dla pieszych,

 

ŚWINOUJŚCIE. SZOK, NOWE REKORDOWE CENY DZIAŁEK NA OGRODACH RODZINNYCH W ŚWINOUJŚCIU

ujawnianie innych przestępstw i wykroczeń mających wpływ na zaistnienie wypadków drogowych”.

W okresie od 1.01.2024r. do 31.03.2024r. Na terenie naszego województwa doszło do 4291  zdarzeń drogowych, w tym do 150 wypadków, w których 15 osób zginęło , a 173 zostały ranne.

W antologicznym okresie 2023r. doszło do 3941 zdarzeń drogowych, w tym 3808 zdarzeń drogowych , w tym 133 wypadków, w których 16 osób zginęło, a 152 zostały ranne.

Przypominamy, że każda z grup uczestniczących w ruchu drogowym ma swoją specyfikę, dlatego też bezpieczne zachowanie na drodze wymaga rozsądku oraz wzajemnego szacunku od każdego.
Wyruszając w trasę nie zapomnij!

– Przed podróżą zaplanuj trasę przejazdu. Czas wyjazdu i powrotu najlepiej dostosować tak, by uniknąć korków przy wyjeździe i powrocie do miasta.

–  Przed wyjazdem dobrze jest sprawdzić dokumenty (prawo jazdy, dowód rejestracyjny, ubezpieczenie pojazdu) i upewnić się czy ważna jest polisa ubezpieczeniowa, czy nie zbliża się termin badania technicznego pojazdu.

– Ponadto należy sprawdzić aktualny stan techniczny i wyposażenie pojazdu, w tym sprawność i działanie hamulców, sprawność instalacji elektrycznej, zwłaszcza działanie wszystkich świateł. Powinniśmy być pewni, że w bagażniku znajduje się trójkąt ostrzegawczy, gaśnica, apteczka pierwszej pomocy i koło zapasowe.

– W podróż wyruszamy wypoczęci, trzeźwi i zrelaksowani. Przed samą jazdą należy pamiętać o zapięciu pasów bezpieczeństwa i zobowiązaniu do tego pozostałych podróżujących. Dzieci do lat 12, nieprzekraczające 150 cm wzrostu należy umieścić w foteliku ochronnym lub innym, służącym do tego celu urządzeniu.

– W czasie podróży nie należy się spieszyć. Lepiej jechać z prędkością bezpieczną, przestrzegać nakazów i zakazów wynikających ze znaków, sygnałów drogowych i poleceń uprawnionych osób. Pamiętajmy także o zachowaniu kultury w czasie jazdy.

– Kiedy już szczęśliwie dojedziemy do celu, wybierzmy odpowiednie miejsce do parkowania.

– Pamiętajmy o dokładnym zamknięciu szyb, drzwi i bagażnika oraz o zabraniu z wnętrza pojazdu wartościowych rzeczy. Najlepiej jest usunąć wszystkie rzeczy osobiste z miejsc widocznych i włożyć je do schowków czy bagażnika.

Zachodniopomorscy policjanci życzą udanego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku.

zespół prasowy KWP w Szczecinie

Bramownice w Świnoujście - Miasto usuwa dzikie koczowiska z parkingów przy plaży


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również