Strona główna » Świnoujście. Nielegalni imigranci na granicy – zapytaliśmy świnoujską policję jakie mają wytyczne

Świnoujście. Nielegalni imigranci na granicy – zapytaliśmy świnoujską policję jakie mają wytyczne

by Świnoujście w sieci

Świnoujście. Nielegalni imigranci na granicy – już ponad trzy tygodnie temu zapytaliśmy świnoujską policję jakie mają wytyczne

Zapytaliśmy świnoujską policję o procedury postępowania w przypadku informacji o nielegalnych imigrantach, w jaki sposób mają się zachować – jakie podjąć działania, gdy uzyskają informację o tym,  że niemieccy policjanci przywożą na teren Świnoujścia nielegalnych imigrantów. Nielegalni imigranci na granicy, Praktyka push back

Oto odpowiedź, którą otrzymaliśmy:

„Nie odnotowaliśmy na terenie Świnoujścia przypadków, o które pytacie. W przypadku wystąpienia takiego zdarzenia, podejmowane działania będą zależne od jego charakteru oraz szczegółów.” – st. sierż. Kamil Zwierzchowski  z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu

Świnoujście. Nielegalni imigranci na granicy - zapytaliśmy świnoujską policję jakie mają wytyczne  Praktyka push back

PolicjaPolicja podkreśliła, że nie ma na razie zgłoszeń dotyczących takiej sytuacji na ich terenie, lecz w przypadku wystąpienia podobnych incydentów, podejmą odpowiednie działania w oparciu o okoliczności zdarzenia.

 

 

ULEWA W ŚWINOUJŚCIU: CO SIĘ DZIEJE W TUNELU POD ŚWINĄ? – ZOBACZ FILM

Czym jest push back?

Push back to praktyka polegająca na przymusowym odsyłaniu imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę, z powrotem do kraju, z którego przybyli. W kontekście Niemiec, oznacza to często odsyłanie osób, które przedostały się przez Polskę.

Kontrowersje i reakcje

Praktyka push back wzbudza wiele kontrowersji zarówno w Niemczech, jak i w Polsce. Organizacje praw człowieka oraz niektóre instytucje unijne krytykują ten proceder jako naruszający prawa człowieka i międzynarodowe zobowiązania dotyczące ochrony uchodźców. Polska z kolei zarzuca Niemcom, że odsyłają imigrantów bez odpowiednich procedur, co obciąża polski system azylowy.

Polityka Niemiec

Niemiecki rząd argumentuje, że push back jest zgodny z przepisami unijnymi i ma na celu zapobieganie nielegalnej migracji oraz zapewnienie bezpieczeństwa granic. Niemcy podkreślają, że wiele osób przybywających do ich kraju przez Polskę nie spełnia kryteriów azylowych i powinno być odsyłanych zgodnie z zasadami porozumienia dublińskiego.

EKIPA TUSKA Z KOALICJI 13 GRUDNIA ZLEKCEWAŻYŁA ŚWINOUJŚCIE I JEGO MIESZKAŃCÓW.

Polacy nie godzą się na push back z krajów UE

Polska stanowczo sprzeciwia się takim działaniom i apeluje o to aby osoby odpowiedzialne  za kryzys migracyjny ponosiły jego koszty i konsekwencje w tym własnie NIEMCY !!!

 

Push back imigrantów z Niemiec do Polski pozostaje gorącym tematem w dyskusji na temat polityki migracyjnej w Europie. Pomimo kontrowersji i napięć, obie strony są zobowiązane do współpracy w ramach Unii Europejskiej, aby znaleźć rozwiązania, które będą zgodne z prawami człowieka i europejskimi wartościami.

ŚWINOUJŚCIE. NAJDROŻSZY PARKING W MIEŚCIE 800 ZŁ ZA 10 MINUT

Bramownice w Świnoujście - Miasto usuwa dzikie koczowiska z parkingów przy plaży


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również